Son yıllarda, özellikle tablet, akıllı telefon, bilgisayar vb. elektronik cihazlardan bahsediyorsak, yenilenmiş ürün arayışı tüketiciler arasında giderek daha popüler hale geldi.

Yenilenmiş: Bu tür ürünler bu şekilde tanımlanamasa da anlam onları “yeni” kavramına çok yaklaştırıyor. Yenilenmiş veya rejenere ürünler (iki terim eşanlamlıdır) dikkatli bir şekilde elden geçirilir ve mekanik, işlevsel ve estetik bir bakım sürecine tabi tutulur. Genellikle tüketici tarafından çeşitli sebeplerle iade edilen cihazlardır: küçük imalat hataları olabilir, teşhir amaçlı kullanılmış olabilir veya sadece kısa bir süre kullanıldıktan sonra alıcının beklentilerini yansıtmayan, ürüne cevap vermeyen cihazlardır. onun ihtiyaçları Bu durumlarda ambalajından çıkarılmış olarak yeni olarak satılamazlar. Bu nedenle denenir, gerekirse onarılır ve temizlenir, tekrar satışa sunulmak üzere ilk haline getirilir. Ürün yenileme sürecinin tüm aşamalarını geçmezse yeniden satılamaz; ayrıca bu süreç, satıcının onları aynı yeni üründen daha düşük bir fiyata tekrar piyasaya sürmesini gerektirir. Peki, rejenere ürün ile kullanılmış ürün arasındaki fark nedir? Çok basit: kullanılmış ürün, yenilenmiş cihazları etkileyen revizyon sürecine tabi tutulmadan, bulunduğu aşınma ve yıpranma durumunda yeniden satılır.

Yenilenmiş cihazlar: Atıkları azaltmak için ikinci bir hayat

Yenilenmiş ürünler: Anlam da daha derin bir değere sahiptir. Sürdürülebilir kalkınmayı sağlamak için kaynak israfını azaltmaya özen gösteren bir üretim ve tüketim sistemine odaklanan ekonomik yönelim olan döngüsel ekonomiyi teşvik etmek anlamına gelir; bu, mevcut malzemelerin mümkün olduğu kadar uzun süre dayanması için yeniden kullanılmasını, onarılmasını ve geri dönüştürülmesini içerir. Yenilenmiş bir ürün seçmek, aksi takdirde atılacak olan bir cihaza ikinci bir hayat vermek, böylece atıkları ve atık birikimini azaltmak ve gereksiz yere imha etmekten kaçınmak anlamına gelir. Aynı zamanda yeni kaynaklara olan talebi azaltmak, çevre üzerindeki etkiyi azaltmak ve gezegenimize yardımcı olmak anlamına da geliyor.

Yenilenmiş bir ürün satın almak avantajlıdır çünkü:

-Atıkları ve atıkları azaltarak ve ürün için ikinci bir yaşamı destekleyerek çevreye yardımcı olursunuz;

-Yeni tüketim talebini azaltmak;

-En az bir yıl garantili, neredeyse yeni, markalı, kontrol edilmiş ve tamamen işlevsel ürünleri seçin;

-Uygun bir fiyata kontrollü, onarılmış ve test edilmiş bir ürün satın alın: daha az harcayarak yeni bir ürünle aynı işlevselliğe sahip olacaksınız.

Doğrudan üreticiden yenilenmiş seçin Yenilenmiş seçimi konusunda üreticiye güvenin: daha fazla güvenilirlik ve daha fazla garanti için. 40 yılı aşkın bir süredir buharda lider olan Polti, hem ürünlerde hem de üretim süreçlerinde ve şirket operasyonlarında emisyonların azaltılmasına sürekli dikkat ederek sürdürülebilirliği her gün seçiyor. Çevreye saygı gösterirken buharın kalitesinden ve avantajlarından ödün vermeden tasarruf edersiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir