Açık konuşalım, ev temizliği bizce de yapması en zevkli aktivitelerden biri değil. Yorgunluk, isteksizlik ve hepsinden önemlisi zamansızlık, ev temizliğinin ertelenmesine yol açan başlıca nedenler arasındadır. Gerçek şu ki, herkes her zaman düzenli ve temiz bir eve sahip olmayı sever, yoğun yaşam mükemmel temizliği engellediğinde bile. Ama evi hızlı bir şekilde temizlemek mümkün mü?

 

Elbette doğru temizlik araçlarına sahip olmak ve organizasyona göre hareket etmek yeterlidir.

 

Her gün evinizi temizlemeye kısa bir süre bile ayırmanız, en sıra dışı ve derin temizliği bile hızlandıracaktır.

 

Ardından evi zahmetsizce temizlemek için haftalık bir plan yapın.

 

Deterjanları ve kimyasalları alışkanlıklarınızdan çıkarmayı unutmayın: Doğal ve ekolojik temizlik yöntemlerini tercih ederek çevreyi koruyun.

 

Evinizi her gün hızlı bir şekilde temizleyebilmenin anahtarı, doğru temizlik araçlarına sahip olmaktır. Günlük temizlikte faydalı ekipmanlar arasında elektrikli süpürge de eksik olamaz. Şu anda çok sayıda mevcut model var. Elbette, kablosuz elektrikli süpürgeler evin içinde özgürce hareket etmek için daha rahattır. Ancak emiş gücüne dikkat edin: Seçilen modelin ayarlanabilir bir gücü varsa, işlem yapılacak yüzeye uygun emiş seçilmelidir.

 

Elektrikli süpürge sadece zeminler için kullanışlı olmakla kalmaz. Entegre taşınabilir el tipi elektrikli süpürgeye sahip elektrikli süpürge modelleri, mobilya, raf, kitaplık ve döşemelerin hedeflenen temizliği için de kullanılabilir.

 

Emişe buhar ekleyerek, tüm evi sterilize etmek de hızlı hale gelir. Günlük temizlik için vazgeçilmez bir arkadaş, buharlı zemin temizleyicisidir. Kullanışlı, pratik ve anında, herhangi bir yüzeyi yalnızca buharın gücüyle dezenfekte etmenize olanak tanır. Kova ve paspası unutun: artık deterjanlara gerek yok, ev temizliği hızlı oluyor ve elleriniz her zaman kuru.

 

Polti Moppy gibi buna izin veren bir model seçerek, buharlı temizleyiciyi toz alıcı bir süpürgeye dönüştürmek için bezi değiştirmeniz yeterlidir. Böylece toz akarlarını da azaltmış olursunuz.

 

Ayrıca, kabartma tozu, sirke ve limon gibi doğal temizliğe yardımcı olabilecek ürünleri her zaman bulundurmayı unutmayın.

 

İyi bir ipucu, mükemmel temizlik için her zaman her yüzey için özel bezler kullanmaktır. Tedavi edilecek her oda için farklı renkte bir bez seçmek iyi bir alışkanlık olacaktır: örneğin mutfak, banyo, yatak odaları vb. Seçilen bez o yüzeye uygun olarak tasarlanırsa mükemmel temizlik elde etmek daha kolay olacaktır.

 

Sıçrayanları kurutmak ve kireç oluşumunu önlemek için lavabonun yanında mikrofiber bir bez tutmak ve aile üyelerini düzeni korumaya ve kullanılanları yerine koymaya zorlamak gibi evi temiz tutmak için bazı püf noktalarını unutmayın. Sobayı kullandıktan hemen sonra temizlemeye alışın: bu şekilde kirlenmiş kirleri önlemiş olursunuz. Ve bulaşık makinesini yemeklerden hemen sonra doldurursanız mutfak hemen derli toplu olur.

 

Sabahları pencereleri açmak için birkaç dakikadan yararlanın: Yatakları toplamadan önce odayı havalandırın.

 

Ev temizliği basit, hızlı ve daha az yorucu hale gelebilir, tek ihtiyacınız olan doğru önlemler.