Elektrikli süpürge artık günlük temizlikte vazgeçilmez bir ev aletine dönüştü. Evine çok zaman harcayanlar için değil, aynı zamanda ve hepsinden önemlisi, her zaman acelesi olanlar için, hız ve konforu sevenler ve her zaman kullanışlılık arayanlar için mükemmel bir yardımcıdır. Vazgeçilmez bu ev aletinin çeşitli modelleri arasında suyun dezenfektan gücünü kullanan ve klasik elektrikli süpürgelerin aksine hem katı hem de sıvı kiri emebilen su filtreli elektrikli süpürgeler öne çıkıyor.

Su filtreli bir elektrikli süpürge kullanmanın faydaları oldukça fazladır. Her şeyden önce, bu cihaz, günlük temizliğin yalnızca doğal yöntemlerle gerçekleştirilmesini kolaylaştırmak ve kimyasalların kullanımını sıfıra indirmek için değerli bir yardımcıdır.

Torbasız bir elektrikli süpürge olmasını hafife almayın: Torbalar ortadan kaldırılarak, atık da azaltılarak kir, temizlik sonunda kolayca boşaltılabilen kovada toplanır. Su filtreli iyi bir elektrikli süpürge, alerjisi olanlar için vazgeçilmez hale gelir. Toplama kovasının içinde bir girdap oluşturan su filtresi, geleneksel elektrikli süpürgelerde olduğu gibi tozu ve kiri hapsederek havaya geri dönmesini engeller. Daha önce de belirtildiği gibi, bu filtre aynı zamanda küçük ev içi problemlerle başa çıkarak sıvıları emmenize de olanak tanır. Hepa filtreleri ile donatılmış su filtreli elektrikli süpürgeler de vardır: su filtresi ve Hepa filtresinin birleşik etkisi, polen ve alerjen ögeler dahil en küçük kirleri bile tutmanıza olanak tanır; bu sayede çıkan hava sadece tozsuz olduğu için daha temiz olmakla kalmaz, aynı zamanda daha sağlıklı ve arınmış olur. Bu nedenle, bu tip bir elektrikli süpürgeyle alerjisi olanlar bile zahmetsizce nefes alarak temiz ve düzenli bir ev ortamına sahip olurlar.

Ek olarak, su filtreli elektrikli süpürge farklı aksesuarlarla donatılmışsa, en hassas olanlar dahil her tür yüzey için uygundur: zeminler ve parkeler, halılar ve kilimler ile tüm ev tekstilleri için, sadece fırçayı uygun seçmeniz yeterlidir. Su filtresi teknolojisine sahip buharlı elektrikli süpürgeler de vardır. Çalışma prensibi her zaman aynıdır: merkezkaç kuvveti kiri kovanın dibine iter ve su onu hapsederek dağılmasını engeller. Bu durumda, bir su filtresi ile aspirasyonun etkinliği, akarları, mikropları ve bakterileri nötralize eden, daha temiz ve kirlilik içermeyen havayı geri döndüren buharın sterilize edici etkisi ile birleştirilir.