Kusursuz ve çabuk ütü nasıl yapılır?

İyi çamaşır yıkamanın ve kurutmanın tüm taktiklerini öğrendiniz ve ütülenmesi gereken birikmiş çamaşırları haftalık olarak organize etmeyi başardıysanız ve aynı zamanda güvenilir bir  Vaporella’ya da sahipsiniz diyelim. Ancak sıra dağ gibi çamaşırı ütülemeye geldiğinde yeterince hızlı olmadığınızı mı düşünüyorsunuz!

Buhar kalitesinin ve gücünün yanı sıra üt masasının veya ütülediğiniz yüzeyin elde edeceğiniz sonuçlar üzerinde oldukça büyük bir rol oynamaktadır. Örneğin ütü masası nefes alabilir değilse tüm buhar ütü masasından sekerek ütü kullanıcısını rahatsız ederek yanıklara sebep olabilir ve aynı zamanda kumaşları nemli bırakır.

Gerçek profesyonel ütü masalarının ütüş süresini kısaltmak ve daha harika sonuçlar etmek için bazı özellikleri bulunmaktadır.

İşte size profesyonel bir ütü masasının sunduğu bazı avantajlar:

ISINAN YÜZEY

Ütü masasının yüzeyi ısınarak kumaşların daha çabuk kurumasını sağlayarak daha hızlı ve kolay bir ütüleme sunar. Ütülenen parçalar hemen askıya asılarak kaldırılabilir.

ÜFLEYEN YÜZEY

Hava üfleyen ütü masaları sayesinde en narin ve hafif kıyafetleriniz çekiştirmenize gerek kalmadan Vaporella buharı ile fazla baskı görmeden ütülenebilir.

NEFES ALAN YÜZEY

Ütü masası üzerinde bir türlü durmayan kumaşları ütülemek ve kırışıklık yaratmamak mümkündür. Nefes alabilen ütü masası yüzeyi buharın kumaşın içinden geçerek fazla buharın ütü masası tarafından emilmesini ve hem ütü masasını hem de kumaşı nemli bırakmamayı sağlar.