Bilindiği gibi elektrikli süpürge, evin günlük temizliği için giderek daha önemli hale geliyor. Geleneksel süpürgeye benzer bir şekle sahip, klasik bir süpürge gibi emer fakat karşılaştırıldığında, çok daha pratik ve hafiftir, bu nedenle evi her gün temizlemek için daha uygundur. Ama piyasadaki en iyi elektrikli süpürge hangisi?

 

Gerçekten bu model en iyisidir denilebilecek bir konu değil. Bunun nedeni, bu temizleme aletinin çok çeşitli modellerinin bulunmasıdır ve en iyisini belirlemeden önce ihtiyaçlarınızın neler olduğunu analiz etmek iyi olacaktır: ancak bu şekilde en uygun elektrikli süpürgeyi belirlemek mümkündür.

 

Hızlı temizlik için kullanışlı bir araç olan elektrikli süpürge hafif olmalı, bu nedenle 3 kg’dan daha ağır olmamalıdır: onu bir odadan diğerine, hatta bir kattan diğerine taşımak daha az yorucu olacaktır. Elektrikli süpürgeyi oldukça pratik kılan bir diğer yönü ise mobilyanın altında, yatağın altında veya raflarda gizlenen kirlere bile ulaşmanızı sağlayan katlanır kulp; Alternatif olarak aynı pratikliği elde etmek için “ince” olarak adlandırılan modelleri de tercih edebilirsiniz. Mükemmel temizlik için, fırça üzerinde LED ışıklarla donatılmış modeller vardır: toz ve akarların artık kaçışı yoktur. Dikkate alınması gereken bir diğer özellik de dikey park pozisyonudur: Kendi başına ayakta durabildiği için cihazı duvara dayamak artık gerekli değildir.

 

Elektrikli süpürgenin pratikliği, kablolu olmamasıyla da belirlenir. Kablosuz elektrikli süpürgenin bazı dezavantajları olsa da, kullanımı çok daha kolaydır. Bununla birlikte, kablosuz bir elektrikli süpürge seçerek, pil ömrü ile sınırlandırılırsınız: Bir kez deşarj olduktan sonra, yeni bir şarj olmadıkça, onu kullanmaya devam etmek artık mümkün değildir. Ayrıca pil ömrü sınırlı olabilir ve çok fazla güç gerekiyorsa daha çabuk bitebilir. Her durumda, kablo karmaşasına sahip olmamanın rahatlığı bu rahatsızlıkların üstesinden gelir: geniş alanlarda bile elektrik prizine bağlı kalmadan özgürce hareket edebilirsiniz.

 

Yeni elektrikli süpürge modelleri, tek kullanımlık torba olmamasıyla da farklılık gösteriyor. Daha önce kir, dolduğunda değiştirilen torbalarda toplanırken, yeni süpürge modellerinde bu özellik ortadan kalkıyor. Aslında, çoğu, cihaza yerleşik bir toplama kovası ile karakterize edilir: ayrıca bu durumda, cihazın verimliliğini sağlamak için dolduğunda boşaltılmalıdır: israfı azaltmaya yardımcı olmak için önemli bir husus.

 

Elektrikli süpürge modelinizin sahip olduğu filtreleri göz önünde bulundurmak da seçiminizi belirlemenize yardımcı olabilir. Elektrikli süpürgeler genellikle iki filtreleme seviyesine sahiptir ve buna daha gelişmiş modellerde bir üçüncüsü eklenir: daha temiz havayı garanti eden Hepa filtresi. Bunun nedeni, en küçük kir parçacıklarını bile yakalayabilmesi ve havada yeniden dolaşmasını önleyebilmesidir.

 

Tüm ev aletlerinde olduğu gibi, ihtiyaçlarınıza göre en iyi elektrikli süpürgeyi seçmek için bile, aksesuar çeşitlerini göz önünde bulundurmakta fayda var: fırça çeşitliliğinden uzatma borularına kadar. Ayrıca, elektrikli süpürgenin taşınabilir bir el tipi elektrikli süpürgeye dönüştürülmesi, satın alma seçimini etkileyebilir.

 

Her durumda, elektrikli süpürgenin, vakumlama imkanına ek olarak, zemine geri dönme riski olmadan tüm kiri toplama avantajı ile günlük ve hızlı temizlikte geleneksel süpürgenin yerini alabileceğini hatırlamakta fayda var, ev tekstilinde bile. Basit ve hızlı bir kullanım modu ile, basitçe çalıştırın ve model izin veriyorsa, vakumlanacak yüzeye veya kumaşa göre emiş gücünü seçin.

 

Hangi tip elektrikli süpürge seçilirse seçilsin, periyodik bakım yapmayı unutmayın: doğru çalışmayı sürdürmek için elektrikli süpürgeyi temizlemek her zaman önemlidir.