Pantolon zahmetsizce nasıl ütülenir? Cevap basit: sadece doğru ütüyü seçin! İster bir iş randevusu, ister bir akşam üstü restoran olsun, zamanın kısıtlı olduğu durumlarda bile kusursuz olma ve iyi ütülenmiş giysiler giyme arzusu her insanın içinde bulunur.

 

En yeni nesil ütüler, ütüleme süresini yarıya indirmenizi sağlayan yeni teknolojiler sunar. Bu nedenle, erkek, kadın, kot pantolon veya kadife olsun, pantolon ütülemek hızlı ve pratik bir uygulama haline gelebilir.

 

Bu aktiviteyi kolaylaştırmak ve mükemmel bir sonuç elde etmek için ilk ipucu buharlı ütü yapmaktır. Buhar, ütülemeyi kolaylaştırır ve en inatçı kırışıklıkları gidermenin yanı sıra giysileri tazeler ve kumaşları canlandırır.

 

Ek olarak, bu durumda kullanımı ütüleme işlemini daha da kolaylaştırabilecek bir ütü masasına sahip olmak akıl almaz fayda sağlar. Bu son husus hafife alınmamalıdır: birçok insanın yatakta veya masada ütü yapma alışkanlığı vardır, ancak ütü masası, ister gömlek, ister gömlek veya pantolon olsun, ilgili öğeye şekil vermeyi kolaylaştırır.

 

Bu aletlerle donanmış olarak, birkaç küçük ipucunu izleyerek pantolonunuzu nasıl ütüleyeceğinizi anlamak çok kolaydır ve biraz pratikle gözünüz kapalı pantolon ütüleyebilirsiniz.

 

İşte adımlar:

 

1.Kuvvetlice salladıktan sonra, ceplerini elinizle düzenleyin ve pantolonu belden ütü masasının en dar kısmına serin. Ardından pantolonu tüm yüzeyi kaplayacak şekilde döndürerek ütüleyin. Kumaşın gergin olduğundan emin olun.

2.Ardından ütüyü fermuarın yan taraflarında, düğmelerin çevresinden geçirerek cebe girişi ve kemer halkalarını da tamamlayın.

3.Pantolonun paçalarını dikişler eşleşecek şekilde hizalamaya dikkat ederek giysiyi tahtaya yayın. Bacağın üst tarafını geriye katlayın, alttakini ütüleyin. Ardından diğer bacakla devam edin. İşlemi hem ön hem de arka için tekrarlayın.

4.Bazı pantolonlar, zarif veya klasik, tüm bacakta bir kırışıklığa sahiptir. Bu durumda, ütü masasının üzerine tek bir bacağınızı yayın ve kasıktan etek ucuna giden dikişlere mükemmel şekilde uyması için kırışıklıkları giderin.

5.Son olarak, pantolonu askıya asarak gardıropta asmaya hazır hale getirin.

Herhangi bir giysi için geçerli olan bir ipucu: Ütülemeye başlamadan önce, giysilerin bileşimini gösteren etiketi okumak iyi bir alışkanlıktır. Tüm kumaşlar ütülenemez; giysi, farklı sıcaklıklarda ütülenebilen farklı kumaşlardan yapılabilir.

 

Eğer bu işlem size meşakkatli geliyorsa, akıllı ütü denilen son teknoloji ürünü bir ütü seçin: Bu durumlarda ütülenecek kumaşı seçmek yeterlidir ve sıcaklık ve buhar gücü kombinasyonu seçilen programa göre otomatik olarak ayarlanır. .