Evinizi buharla temizlemenin tüm avantajlarına siz de sahip olun.

Buharlı temizliğin sağlıklı, hijyenik ve arınmış bir eve sahip olma avantajı olduğu artık yaygınca biliniyor. Kirleri çözmek, toz akarlarını ve bakterileri etkisiz hale getirmek için kimyasal temizleyicilere ihtiyaç duymadan buhar ile mümkündür.  Evlerimizde tazelik hissiyatı olmadan temizlik yapmış gibi hissetmeyiz; istenmeyen ve uzun süre havada asılı kalan ağır deterjan kokuları ise maalesef derinlemesine temizlik ile karıştırılır.

Buharlı temizlik ile banyo, mutfak, yatak, halı, zemin ve camları mükemmel şekilde temizleyeceğimizi artık biliyoruz. Peki ya aklımıza gelmeyen diğer kullanım alanları? İşte size birkaç örnek:

BARBEKÜ Mangal partileriniz sonrası barbekünüzdeki kalıntıları çıkarmak, yağları ve kurumuş sosları çözmek ve barbekülerinizi tekrar kullanıma hazırlamak için buharı kullanmak alternatiflerden biridir. Bunun dışında kullandığınız spatula, maşa gibi parçaları da temizlemek yıkamaktan daha kolaydır.

ARAÇ Döşemeler, farlar, ön cam ve tekerlek jantları, lastikleri gibi yüksek basınçlı temizleyiciler ile 20 cm uzaktan kolayca temizlenebilir.

OYUNCAKLAR Plastik oyuncaklar ve toz akarlarının rahatlıkla saklanabileceği doldurulmuş oyuncakları lirsiniz. Çocuk odasına girmişken, karyola, puset ve bebek bez değiştirme masasını da elden geçirebilirsiniz.

BAHÇE EKİPMANLARI Bahçe ekipmanlarınız üzerinde kalıplaşmış kirleri temizleyerek sonraki kullanıma hazırlayabilirsiniz ve kondukları yeri kirletmelerinin önüne geçebilirsiniz.

SU GİDERLERİ Lavabo ve duş giderlerinize buhar göndererek kötü kokular oluşturan kirleri çözdürebilirsiniz. Duruladıktan sonra tekrar buhar verip birkaç kaşık kabartma tozu dökerek giderlerini ilk günkü kadar temiz yapabilirsiniz.

DOLAPLARIN ÜSTÜ Eğer buhara dayanıklı bir materyalden üretilmişse dolapların üstünü tozunu aldıktan
sonra buhar ile temizleyebilirsiniz.


DİŞ FIRÇALARI 
diş fırçanızı sterilize etmek daha önce aklınıza gelmemiş olabilir. Diş fırçanızı 20 cm uzaktan tutarak buhar ile temizleyebilirsiniz sonrasında fırça kıllarının kuruması ve bakteri oluşumu olmaması için gölge bir alanda bırakın.

MUTFAK ASPİRATÖRÜ Filtreler üzerinde oluşmuş yağ tabakasını temizlemek zahmetli bir iştir. Eğer aspiratörün kendisini temizlemeyi düşünüyorsanız fişini prizden çektiğinizden ve elektrik aksamlarını iyice suya dayanaklı bir materyal ile kapattığınızdan emin olun. Sonrasında tamamen kuruduktan sonra fişini prize takın.