Genellikle hafife alınan, ancak yüzeylerden ve kumaşlardan mikropları ve bakterileri kolayca ortadan kaldırmak için çok etkili bir silah olduğu bir kez daha kanıtlanan bir temizlik yöntemi: buharlı temizleyiciler: el tipi buharlı temizleyici, elektrikli süpürge, buharlı zemin temizleyici veya buharlı paspas, temizlik gereksinimlerinize göre alet değişebilir, ancak sonuç her zaman aynıdır: tüm ev için eksiksiz bir hijyenik temizlik.

Buharın doğal gücü, yalnızca olağanüstü temizlikte değil, aynı zamanda günlük temizlikte de değerli bir yardımcıdır. Minimum miktarda su kullanır ve ulaşılan yüksek sıcaklığa göre temizleme kapasitesi verilir; bu şu anlama gelir: lekeleri ve inatçı kirleri gidermek için sabun ve kimyasal deterjanları kullanmayı bırakın ve israfı durdurun. Bu temizleme yöntemi, buhar, toz akarlarını ve alerjenleri ortadan kaldırarak, evin her yerindeki odalarda hava kalitesini önemli ölçüde iyileştirdiği için alerjisi olanlar için de faydalıdır.

Buharlı temizlik gerçekten pratik!

Sanılanın aksine pratiklik buharlı temizliğin avantajlarından biridir; özellikle de buharlı temizleyiciniz taşınabilir ise. Bunun anlamı nedir? 2’si 1 arada buharlı temizleyiciler var: zemin ve halı temizliğine uygun olmasının yanı sıra portatif özellikleriyle öne çıkıyor, yani en zor noktalara bile rahatça ulaşmak için ayrı kullanılabilecek bir parçası var; Buna bir örnek, Polti buharlı vakumlu paspasın en son modeli: portatif buharlı temizleyici ile buharı en küçük alanlarda ve en dar alanlarda kolayca kontrol edebilirsiniz.

Genellikle, tüm bu tür cihazlar, her biri farklı amaçlara sahip farklı aksesuarlarla donatılmıştır: kapaklar, çeşitli türlerde bezler, temizleyiciler, fırçalar, buhar yoğunlaştırıcılar, döşeme için başlıklar vb.

Portatif buharlı temizleyici ile neleri temizleyebiliriz?

Taşınabilir bir buharlı temizleyici ile temizleyebileceğiniz 10 şeyi bir arada listeleyelim.

1. Aralara sıkışan kirler

Zemini günlük olarak temizlemek tam bir hijyen sağlamak için yeterli değildir: kova, paspas, bez ve hatta deterjanlar bile derzler arasına sıkışan kiri çıkaramaz. Öte yandan buharlı temizleyiciniz de buna çözüm sağlar: buhar jetini doğrudan bağlantı noktalarına yönlendirin; Fırçayla kabuklanmış kiri nazikçe ovalayarak çıkarın: Çok fazla kuvvete ihtiyacınız yok, kiri çözerek ve yok ederek ortadan kaldıran buharın kendisidir.

2.Drenaj Boruları

Tahliye borularınız mı tıkandı? Olamaz! Çözüm sadece kimyasal ürünlerde değildir. Bu tatsız sorunu gidermek için, genellikle son derece kirletici ve sağlığa zararlı agresif kimyasallar kullanılır. Kötü kokuları gidermede de etkili olan tuz, limon, bikarbonat, sirke gibi doğal bir yönteme güvenmek daha iyidir. Ayrıca bu durumda buhar mükemmel bir müttefik olur ve taşınabilir, hafif ve kullanışlı bir buharlı temizleyici ile bu can sıkıcı iş bile hızlı hale gelebilir; tam tersine, kötü kokana veya lavabonuzda su kaldığını görene kadar beklemeyin. Buharla yaptığınız olağanüstü temizlik faaliyetleri arasında boruların tıkanmasını önlemek için giderlerin temizlenmesi de yer alır.

3. Ocak ve Izgaralar

Kapsamlı bir günlük temizliğe ayıracak zaman genellikle sınırlı olsa bile, mutfakta mükemmel hijyen her zaman gündemde olmalıdır. Portatif bir buharlı temizleyici ile kendinizi ocağın hijyenine adayabilirsiniz: buharı sobanın etrafına yönlendirin ve bir bezle kurulayın. Birkaç dakika içinde artıklar ve kabuklu kirler kaybolacaktır.

4. Çöp Kutuları

Çöp kutularının da sürekli temizlenmesi gerektiğini unutmayalım. Sadece çöp konteyneri veya tasnif edilmemiş toplama değil, aynı zamanda cam ve plastik toplamaya adadıklarınız da, özellikle atılacak ambalajlar önceden durulanmadıysa, hoş olmayan kokular üretebilir. Bununla birlikte, kir, mikrop ve bakteri izlerini ortadan kaldırmak için onları buharlaştırmak iyi bir alışkanlıktır.

5. Fırın
Portatif buharlı temizleyiciniz fırının temizliği için de kullanışlıdır. Kabuklu kirleri çözmenin yanı sıra kapı camının hem içini hem de dışını temizlemek için idealdir. Buhar tarafından çözülen kiri toplamak için mikrofiber kapağı kullanın.

6.Oyuncaklar ve Çocuk Ürünleri
Çocuklarla ilgili her şeyden kimyasal deterjanları çıkarmak sadece kirlilik açısından değil, sağlıkları için deharika bir seçimdir. Kimyasallar sağlığa zararlıdır ve solunması hiç uygun değildir. Buharın gücü tamamen doğaldır ve hiçbir şekilde zararlı değildir: Böylece tüm oyuncakları ve diğer benzer ürünlerinizi portatif bir buharlı temizleyici ile rahatça dezenfekte edebilirsiniz. Küçükleri bile koruyan güvenli temizlik için.

7. Cam Yüzeyler
Pencerelerde ve aynalardaki lekelerden sıkıldınız mı? Bu sorunu da unutun. Buhar, her zaman parlak olan bardaklara sahip olmanıza yardımcı olacaktır. Kir ve kalıntıları iz bırakmadan temizlemek için uygulama yapılacak yüzeyi buharlaştırmak ve cam temizleme aksesuarını bağlamak yeterli olacaktır.

  1. Perdeler ve Kanepeler
   Portatif buharlı temizleyici, perde ve kanepe gibi ev tekstillerinden gelen kötü kokuları tazelemek ve gidermek için de idealdir. Oturma odanızın hijyeni için gerçek bir derde deva.

  9. Lavabolar
  Küf, mikrop ve bakterilerin banyonuzdaki ortamı rahat bulduğunu biliyor musunuz? Bunları buharla ortadan kaldırın ve portatif buharlı temizleyicinizle  musluk ve duşlardaki kireci kolayca çıkarabileceğinizi unutmayın.

  10.Arabalar
  Arabalarımızı unutmayalım. Portatif buharlı temizleyici, koltuklarınızı da rahatça temizlemenizi sağlar. Önce kiri süpürün ve ardından arabanızın kumaş döşemesinin temizliğini tamamlamak için buharlı temizliğe güvenin.