Buharlı zemin temizleyicisi ile, mikrop ve bakterilerden kurtulduğunuz gibi, kova ve paspastan da kurtulacaksınız. Buharlı temizleme aslında deterjan veya kimyasal kullanmaya gerek kalmadan derinlemesine hijyen ve temizliği garanti eder: Yalnızca buharın sterilize edici gücü sayesinde, mikrop ve bakterilerin %99,9’a kadar giderilmesi mümkündür.

Zeminler için buharlı temizleyici, evinizin yıkanabilir yüzeylerindeki her türlü kire karşı pratik ve etkili bir çözüm sunar. Nasıl mı? Buharlı temizleyicinin mükemmel kullanımına yönelik ipuçlarını küçük kılavuzumuzla öğrenin.

Buharlı yıkayıcılar nasıl çalışır?

Buharlı temizlik denilince aklınıza çok büyük ve hacimli alet ve aksesuarlar geliyorsa, belki de yeni nesil buharlı temizleyiciler hakkında fazla bilgiye sahip değilsiniz.

Buharlı paspasın veya geleneksel paspasın doğal bir evrimi olarak doğan bu küçük ev aleti mücevheri, evdeki tüm yıkanabilir yüzeyleri tamamen temizlemek için buharın doğal temizleme gücünden yararlanır.

Sadece hazneyi musluk suyuyla doldurun, fırçaya mikrofiber bir bez takın: yaklaşık 10 saniye sonra zemin temizleyici kullanıma hazırdır.

Sıcak buharla ıslatılmış bez, inatçı kirleri (gres ve yağ lekeleri dahil) temizleyebilir ve tutabilir, mikropları ve bakterileri giderir. Şu anda piyasadaki en iyi buharlı yıkayıcılar, en zor noktalara bile kolayca ulaşmak için eklemli ve ultra hafif fırçasıyla kablosuz olanlardır. Hepsi deterjan kullanmadan ve eski nesil buharlı temizleyiciler kadar ağır olmadan size bu imkanları sunuyor.

Buharlı zemin temizleyici ile temizlik ipuçları

Buharlı yıkayıcı ile mükemmel bir temizlik için, bu yenilikçi sistemin tüm avantajlarından tam olarak yararlanmanızı sağlayacak birkaç küçük adımı takip etmeniz yeterlidir.

Yapılması gereken ilk şey, buğulanacak zemin veya yüzeylerden tüm tozu aldığınızdan emin olmaktır: Toz, bezden çıkan buharla temas ettiğinde yüzeylere yapışarak temizliği zorlaştırır. En iyi sonuçlar için, tıpkı geleneksel zemin temizleme kovasını veya paspasını kullanmadan önce yaptığınız gibi, tozu toplamak için önce bir elektrikli süpürge veya elektrostatik bir bez kullanmanızı öneririz.

Kusursuz sonuçlar için bir başka faydalı ipucu da mikrofiber bezi sık sık değiştirmek ve tekrar kullanmadan önce makinede yıkamak. Son olarak, su miktarı ve kullanılacak mikrofiber bez türü ile ilgili talimatlara uyarak, ayrıca üreticinin tüm talimatlarını da dikkate alarak kusursuz bir temizlik mümkün.

Buharlı temizlikte kaçınılması gereken en yaygın hatalar

İyi bir buharlı temizleyici modeliyle, yalnızca buharın gücünü kullanarak tüm evi baştan aşağıya temizleyebilir ve sterilize edebilirsiniz. Kablosuz buharlı temizleyicinin avantajlarından biri, her türlü zemine (taş eşya, fayans, mermer, parke) ve aynı zamanda evdeki diğer birçok yıkanabilir yüzey, hatta dikey olanlar için uygun olmasıdır: fayans duvarlar, kapılar, kapılar … gardıropların, vb …

Ancak, istisnalar vardır. Kaçınılması gereken hatalardan biri, yıkanamayan yüzeylerde veya ısıyla hasar görme riski olan işlenmemiş mum veya ahşap üzerinde buhar kullanmaktır. Bu hususlar dikkat edildiği sürece buharlı temizleyicinizden maksimum verim alabilir ve kimyasalsız bir temizliğin tadını çıkarabilirsiniz.