Birisi “Yaz bitiyor ve bir yıl bitti” şarkısını söyledi… ama tatil sonrası temizlik de dahil olmak üzere ev işleri kaldı!

Ben Luca Guidara ve Polti için bu makaleyi işe ve günlük aktivitelere dönüşünüzü olabildiğince az travmatik hale getirmek için yazdım.Yedi basit adımda, tatil sonrası temizlik basitleşecek ve eviniz yoğun bir günün ardından yeniden mükemmel ve sizi karşılamaya hazır olacak. Onları keşfetmeyi merak mı ediyorsunuz? İşte buradalar:

Evi havalandırın: geri döner dönmez, hava değişimine izin vermek ve bir süredir kapalı olan odaları daha iyi havalandırmak için tüm pencereleri ve balkonları açın.

Valizlerinizi paketinden çıkarın: onları kaldırmadan önce, çamaşır makinelerini hemen organize etmek için içindekileri ayırmanız ve temiz kıyafetleri yıkanacak olanlardan ayırmanız gerekir. Açıkçası, valizlerin bir sonraki şehir dışına seyahat için tekrar kullanılmadan önce de temizlenmesi gerekiyor. Sadece tozu alın, içini ve dışını nemli bir bezle geçirin ve işiniz bitti.

Tozu ortadan kaldırın ve yerleri temizleyin: özellikle evde çocuklar varsa, yapılacak ilk işlerden biri tozu temizlemektir. Evin her yerinde yerleri süpürmek ve ardından yıkamak zaman alan bir işlemdir, bu yüzden aynı anda süpüren, dezenfekte eden ve kurutan ve tüm yüzeyler için uygun çok işlevli bir alet olan Polti Unico’yu kullanıyorum.

Çarşafları değiştirin ve kumaşları yenileyin: Uyumadan önce çarşafları değiştirmek her zaman daha iyidir; . Ancak önümüzdeki günlerde genel olarak yatak, yastık ve döşemeleri yenilemek de ideal olacaktır.

Banyoyu temizleyin: Ayrılmadan önce banyoyu iyice temizlediyseniz, tekrar kullanmadan önce hızlı bir şekilde sterilize etmeniz yeterlidir. Örneğin, karo zeminleri ve dikey yüzeyleri sadece birkaç dakika içinde temizlemek için Polti Moppy kullanıyorum. Öte yandan, ayrılmadan önce kendinizi ona ayıracak vaktiniz olmadıysa, sabır, biraz dirsek yağı ve doğru alet yeterli olacaktır ve banyonuz bir anda yeniden parlayacaktır. Banyo için mükemmel buharlı temizleyici olan Polti Vaporetto Smart 100’ü kullanıyorum, çünkü içindeki binlerce aksesuar vitrifiye ve fayans derzlerini temizlemek için ideal.

Mutfağı ve kileri kontrol edin: Kilerde kalan yiyecekler arasında kelebek veya başka küçük böcekler olup olmadığını kontrol etmek her zaman iyi bir fikirdir (bazı makarna veya bisküvi paketleri ayrılmadan önce yanlışlıkla açık bırakılmışsa bu olabilir). Bu durumda açık kutulardan kurtulmak ve rafları iyice temizlemek gerekecektir. Genellikle alışverişe çıkmadan önce, kötü kokuları gidermek ve küf oluşumunu önlemek için fırsat buldukça buzdolabını iyice temizlerim. Öncelikle ılık su ve sirke ile nemlendirilmiş bir bezi her köşesinden geçiriyorum ve ardından buharla iyice dezenfekte ediyorum (genellikle başlığıyla her yere ulaşan Polti Vaporetto 3 Clean kullanıyorum).

Bitkileri sulamak ve açık alanları işgal etmek: Tüm küçük yeşil dostlarımı ne kadar önemsediğimi artık biliyorsunuz ve uzun bir aradan sonra eve döner dönmez ilk düşüncem onlar oluyor. İlk işim tozlarını almak, sonra sulamak ve son olarak artık kurumuş olan yaprakları temizleyerek engellenmeden büyümelerini sağlamak. Şu anda ilgilenecek terasım, balkonum veya bahçem yok ama genellikle iç mekanlara öncelik verdikten sonra evin bu köşelerini bile temizlemek ve onları soğuk mevsimlere hazırlamak her zaman iyidir. Nasıl yapacağımı soranlara her zaman derin ve sıra dışı temizlik için uygun bir buharlı temizleyici olan Polti Vaporetto Pro 95_Turbo Flexi’yi kullanmanızı öneririm.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir