Evdeki miniklere işbirliğinin önemli olduğunu ve sonuçta ev temizliğinin de hep birlikte eğlenme anına dönüşebileceğini hissettirmeniz yeterli!

 

Ev işlerini bölmek için önce tüm aileyi bir araya getirin, yapılacak her şeyi gözden geçirin ve nasıl ilerleyeceğinize birlikte karar verin. Hemen ardından, yapılacak işleri görsel olarak temsil eden bir program, bir tür mini yol hem yetişkinlerin hem de çocukların her şeyi yönetmesine yardımcı olan bir program oluşturmanızı öneriyoruz.

 

Çocuklara verilebilecek görevler mantıksal olarak yaşa göre değişmektedir. Büyüdükçe, görevler daha karmaşık hale gelebilir. Aşağıda, annemin bana çocukken yaptırdıklarına göre de ayıracağım:

 

3-6 yaş: çiçekleri sulayın, çamaşır makinesini ve / veya bulaşık makinesini boşaltın, masayı kurun

6-9 yaş: odayı toplamak ve yatağı toplamak, çöpleri çıkarmak, havlu ve tişörtleri katlamak

10-12 yaş: toz alma, mutfakta yardım etme, banyoyu temizleme

Tabii ki esnek olmalısınız, her şey mükemmel bir şekilde yapılamaz/yapılmamalıdır. Örneğin, yerlerin tozunu alırken veya yerleri temizlerken, özellikle küçüklerin genellikle ulaşamadığı köşelerde bazı toz lekeleri dışarı çıkabilir. Bu durumlarda onlara da yardımcı olun: Kendinizi iyi bir kablosuz elektrikli süpürge, benim Polti Forzaspira Slim SR110 gibi hafif ve kullanışlı bir taşınabilir elektrikli süpürge ile donatın ve bir anda en zorlu alanlara sızan kiri bile yakalayın.

 

Daha olgun olanlar, temizliği ve ortalığı toplamayı bitirdikten sonra her zaman son rötuşları yaparlar. Tavsiyemiz mikropları ve bakterileri tamamen ortadan kaldırmak ve ortamları daha da güvenli hale getirmek için her zaman son bir kontrol yapmak ve çeşitli alanları temizlendikten sonra sterilize etmektir. Bildiğiniz gibi,

hiçbir şey iyi bir buharlı temizleyiciden daha iyi dezenfekte edemez. Polti Moppy (daha pratik ve yönetilebilir bir alete ihtiyaç duyanlar için kullanışlıdır) veya Polti Vaporetto Pro 95_Turbo Flexi (her türlü kaplama üzerinde süper donanımlı ve etkilidir) gibi her ihtiyaca uygun birkaç tane vardır.

 

Anlayacağınız gibi, evin küçüklerini başkalarının ihtiyaçlarına karşı daha işbirlikçi ve empatik kılmak ve güçlendirmek çok az zaman alır ve geri dönüşü harika olur.

 

Bu ipuçlarını takip edin, çocuklarınız veya torunlarınız bile küçük #eviniseverler olacak. Bir sonraki yazıda görüşmek üzere!