Evinizi temizlerken nasıl kalori yakacağınızı öğrenmek için yazımıza buyurun:

Herkes ev işinin yapılması gereken ancak sıkıcı bir iş olduğu konusunda hemfikirdir. Ancak temizliği gerçek bir egzersize dönüştürerek eğlenmek ve kalori yakmak mümkün! Daha önce hiç böyle düşünmüş müydünüz? Formda bir vücuda sahip olmak için kendinize daha fazla zaman ayırırken aynı zamanda temizlik yapma fikri kulağa nasıl geliyor?

Eklemlerinizi incitmemek için her zaman nasıl hareket ettiğinize dikkat edin. Eğer doğru şekilde hareket ederseniz yaptığınız hareketler vücudunuza daha çok fayda sağlayacak ve olası sakatlanmalardan kaçınabileceksiniz.

Pekala, eğer müziği açtıysanız hadi forma girelim! İşte size temizlik yaparken formda kalmanızı sağlayacak bazı harekete geçirici fikirler:

1 MERDİVENLERDEN HIZLI İNİP ÇIKIN. temizlik yaptığınız süre boyunca merdivenleri hızlı inip çıkmaya çalışın. Koşmamaya çalışın ve bir elinizin güvenliğiniz amacıyla boşta olmasına dikkat edin.

2 ETRAFI TOPLAYIN. Yerden bir şeyleri toplarken bacaklarınızı kalça genişliğinde açın. Dizlerinizi eğilirken bu pozisyonda alçalın ve sırtınızı dik tutmaya gayret ederken karnınızı sıkın.

3 ÖNE DOĞRU ESNEME. çömelme hareketine bir alternatif olacak başka bir hareket ise, dizlerinizi hafif kırarak bacaklarınız kalça genişliğinde açık şekilde vücudunuzun üst kısmını öne elleriniz yardımıyla yere koyarak ilerlemek ve sırtınızı esnetmek olabilir. Bu hareket sırtınızı korumak için sadece hafif nesneleri yerden alırken yapılmalıdır.

4 TEMİZLİK MARATONU.

Aile bireylerini evi temizlemek için bir temizlik maratonuna davet edin. Kimin kendi alanını en kısa sürede temizleyeceğini görmek için temizlik maratonu hem eğlenceli hem de işbirliği yaratmak için harika bir fikir.

5 TABAKLARI YIKAYIN. Kol kaslarınızı güçlendirmek için tabakları her kol için 20 kere kaldırın ve indirin.

6 ELEKTRİKLİ SÜPÜRGE SALDIRISI. Bacak kaslarınızı güçlendirmek için nefes verirken büyük adımlar atın ve diziniz yerden birkaç santimetre uzaklaşacak şekilde arka bacağınızı esnetin. Aynı işlemi sonrasında diğer bacağınıza uygulayın.

7 DANSEDİN. temizlik yaparken elektrik süpürgeniz ile dans edin. Eğlenceli olmasının yanı sıra kalori yakmanın en harika yolu dans etmektir!

8 TOZ ALIRKEN ESNEYİN. Bir elinizle toz alırken diğer elinizi ileriye uzatarak esneyin, bu esnada kaslarınızın gerilerek karnınızın sert olmasına dikkat edin. Daha sonra değiştirerek aynı hareketi diğer tarafınız için uygulayın.

9 ÜTÜ YAPIN. En az bir saat ütü yapmak 150 kalori yakmanızı sağlar. Sırtınızın dik durduğundan emin olduktan sonra ayaklarınızı aralıklı açarak yanlara doğru sallanabilirsiniz.

10 DURUŞUNUZA DİKKAT EDİN. otururken bacak bacak üstüne atmamaya çalışın. Ayaklarınızı yere tam basın, karnınızı sıkın, sırtınız dik tutarak omurganızı uzatın omuzlarınızı gevşetin ve boynunuzu rahatlatmak için çenenizi aşağıya eğin.