Polti Unico Sıkça Sorulan Sorular

“Multisiklonik” ne anlama geliyor?

Multisiklonik elektrikli süpürgeler piyasadaki diğer elektrikli süpürgelerden çok daha farklı bir filtrasyon sistemine sahiptir. Sahip oldukları filtre sistemi (siklon denilen) ince uzun kanallardan oluşur ve toz haznesinin içine doğru merkez kaç kuvveti oluşturarak tozların kaçmadan haznede birikmesini sağlar. Kanallar içinde toz ve havanın ayrıştırılmasından sonra tozlar haznenin dibinde birikirken temiz hava tekrar ortama geri verilir.

Sadece buhar ile temizlemek nasıl mümkün oluyor?

Unico kazanında yüksek sıcaklıkla oluşturulan kuru buhar kire derinlemesine işleyerek kiri yüzeyden tamamen söküyor. Yağ, mikrop, bakteri, toz akarları yüksek sıcaklığa dayanamadıkları için temizlemek oldukça kolay oluyor. Herhangi bir minerale ve elektrik iletkenliğe sahip olmayan ürün sayesinde statik yükteki toz parçacıklarını etkisiz hale getirerek temizlenmesini kolaylaştırmaktadır.

“Kuru Buhar” ne anlama geliyor?

Yüksek basınçtaki basınç ve sıcaklıktaki (120°C) buhar “kuru buhar” olarak adlandırılır çünkü ardında zemini nemli bırakmaz.

Unico ürün satın aldım (veya alacağım) ve teknik bilgisinde toplam güç değerinin 2.200 W olduğu belirtilmiş. Unico 2.200W değerine sahip bir elektrikli süpürge midir?

Unico hem elektrikli süpürge için güçlü bir motora hem de buharlı temizlik için güçlü bir kazana sahip üründür. 2200W değerlik toplam güç motor+ kazanın toplam güç değeridir. Unico eğer yalnızca elektrikli süpürge olarak kullanılacaksa MCV20 modeli için güç 1100 W, MCV50/70 modelleri ise 1350W’tır. Kalan watt güçleri ise kazan değerlerine aittir.

Hem süpürme hem buhar fonksiyonunu temizlemek için beraber kullanabilir miyim?

Evet, süpürme ve buharlı temizlik fonksiyonu hem ayrı hem de beraber kullanılabilecek kontrol ayarlarına sahiptir.

Buharlı temizlik ve süpürme fonksiyonunu beraber kullanabilir miyim yoksa önce tozu süpürmeli miyim?

Yerleri temizlemek için önce yüzeydeki olası katı partikülleri toplamak için süpürme fonksiyonun kullanılması ardından hem buharlı temizlik hem de kurutma işlemi için süpürme fonksiyonunun beraber kullanılmasını tavsiye ederiz. Bu işlem en iyi temizlik sonuçlarını almanızı sağlayacaktır.

Temizleme esnasında ürünü kapattıktan sonra yüzeyde birkaç damla su damlası kaldı. Bu durum normal mi?

Unico’nun yenilikçi Multibrush fırçası tek bir adım ile yüzeyi temizlemek ve kurutmak için tasarlanmıştırMultibrush fırçayı özellikle dokulu veya düz olmayan ( çıkıntılı % eğimli yüzeylerde) kullanırsanız birkaç damla su damlası olması normal bir durumdur. Temizlik işlemini tamamlamak için bir bez yardımıyla kurulamanızı öneririz. (Multibrush fırçayı A konumunda kullanarak)

Temizleme esnasında ürünü kapattıktan sonra yüzeyde birkaç damla su damlası kaldı. Bu durum normal mi?

Buharlı temizlik, ürünün tetik kısmında yer alan güç düğmesinin MAKS (MAX) konuma getirilmesinden sonra yapılmalıdır. İstenilen sonuca ulaşmak için ıslak bir temizleme işleminden sonra süpürme fonksiyonunun bir süre daha çalışır konumda kalmasını tavsiye ediyoruz.

Unico kutusunun içinden 2 farklı renge sahip bez çıktı: aralarındaki fark nedir?

Unico, bir adet normal dikişli ve bir adet kalın dikişli beze sahiptir: mobilyaların yüzeyini temizlik esnasında oluşabilecek darbelerden korumaya yardımcı olur.

Temizleme bezleri çamaşır makinesinde yıkanabilir mi?

Evet, ürün ile birlikte kutudan çıkan tüm havlu ve lastikli havlu bezler çamaşır makinesinde düşük sıcaklıkta (30°C) yıkanabilmektedir. Yıkama esnasında çamaşır suyu kullanılmamalıdır ve yıkandıktan sonra bezlerin ütülenmesine gerek yoktur, doğal haliyle kuruması tavsiye edilir.