Polti Sani System Sıkça Sorulan Sorular

Sani Sytem nedir?

Polti Sani System serisinin ürünleri, gün boyunca yüzeylerin, kumaşların ve nesnelerin sık sık dezenfekte edilmesini sağlayan buharlı temizleyicilerdir. Dağıtıcının içindeki patentli teknoloji, yüzeylerdeki mikrobiyal yükü azaltabilen 180°C’ye kadar aşırı ısıtılmış kuru doymuş buhar üretir.
Dikkatli temizlikten sonra (normalde günde bir kez yapılır), özellikle insanların sürekli ve sık geçişine en çok maruz kalanlar olmak üzere, nesneleri ve yüzeyleri (kumaşlar dahil) günde birçok kez sterilize etmek için ideal araçlardır. Polti Sani System buharı birkaç saniye içinde etki edebilir ve yüzeyler olası çapraz bulaşmayı önleyerek hızla kurur; yüzeylerden, kumaşlardan ve nesnelerden gelen mikrobiyal ve viral yükü azaltır, grip virüslerinin yayılmasını önler ve bu nedenle hastalıkların yayılma riskini azaltır.

Temizlemek ve sterilize etmek arasında ne fark vardır?

Temizleme, yüzeylerden kiri ve görünür tozu temizlemek anlamına gelir.
Sanitizing, odaların temizlik ve/veya dezenfeksiyon işlemleri ile sağlıklı, dolayısıyla hijyen standartlarına uygun hale getirilmesi anlamına gelir.

Polti Sani System buharının, SARS-CoV2 virüsü (COVID-19 olarak bilinen hastalığa neden olan yeni Coronavirüs) dahil olmak üzere çeşitli mikroorganizmaları yüzeylerden ve liflerden yok etmedeki etkinliğini doğrulayan testler mevcut mu?

Evet, Polti Sani System’in gerek İtalya’da gerekse yurtdışında gerçekleştirdiği tüm laboratuvar testlerini ve çalışmalarını sitenin bir sonraki sayfasında bulabilirsiniz: Etkinlik Testleri

Polti Sani Sistem ürünlerini kullanmanın avantajları nelerdir?

•Gün boyunca sık sık dezenfeksiyon işlemlerine izin verir
•Kuru doymuş buhar tüm yüzeylere hızla etki eder ve saniyeler içinde kurur
•Çapraz enfeksiyon riskini azaltırlar: işlenmiş yüzeylerle temas olmaz
•Sadece musluk suyu ve HPMed kullanılır
•İnsanların bulunduğu ortamlarda kullanılabilir: HPMed, tehlikesiz olarak sınıflandırılan bir deterjandır
•Karmaşık geometriye sahip olanlar dahil tüm yüzeyler, kumaşlar ve nesneler için idealdir

Hangi Polti Sani System modelinin ihtiyaçlarıma uygun olduğunu nasıl anlayabilirim?

Tüm modeller, kirlenmeye maruz kalan yüzeylerde ve kumaşlarda gün içinde sık sık temizlik yapması gereken ve zaten kendi temizleme yöntemine sahip olanlar için uygundur.
Serideki modeller arasındaki seçim birkaç faktöre bağlıdır:

• kullanım yoğunluğu
• işlenecek yüzeylerin boyutları
• kullanım sıklığı (yüzeyleri günde kaç kez sterilize etmek gerekir)
• pratiklik ve bekleme süreleri (sınırsız veya daha sınırlı çalışma özerkliği)
• dezenfeksiyon / sanitasyon işlemlerinin zamanlarını ve sıklığını teyit etmek için bir görüye sahip olmak gerekir

İhtiyaçlarınıza en uygun ürünü seçmek için bizimle iletişime geçin.

Yapılan işlemlerin yoğunluğu ile ne kastedilmektedir?

Tek operasyonun süresi anlamına gelir. Açıkça bu, yüzeylerin tipine ve maruz kalma derecesine bağlıdır. Özellikle, insanların sık ve sürekli geçiş yaptığı ortamlardaki nesneler ve yüzeyler, gün boyunca – her zaman doğru kullanım protokolünü izleyerek – ancak nelerin işlenmesi gerektiğine bağlı olarak farklı sürelerde sayısız işlem gerektirecektir: örneğin, bir sinema veya tiyatrodaki tüm koltukların tedavisi için daha fazla zaman, bir giyim mağazasında bir askı, bir elbise veya tek bir giyinme odasının temizlenmesi daha az zaman alacaktır.
Cihazların tümü, doğru kullanım için talimatlar ve protokollerle donatılmıştır.

Her temizlik ne kadar sürmelidir?

Etki süresi, yüzeyin boyutu, kirlenmesi gibi çeşitli faktörlere bağlıdır.
Sık ve sürekli temasa daha fazla maruz kalan nesneler ve yüzeyler için derin bir dezenfeksiyon*, aralayıcı tarafından verilen 10 cm’lik mesafeyi arka arkaya 30 saniye koruyarak yüzeye dik olarak buhar verilerek elde edilir. Buhar, yaklaşık 10 cm çapında bir alanı temizleyebilecektir.
Sık dezenfekte işlemi için, saniyede yaklaşık 10 santimetre hızla sağdan sola (veya tersi) veya yukarıdan aşağıya (veya tersi) yavaş ve tekrarlanan adımlarla buhar verin.
Cihazların tümü, doğru kullanım için talimatlar ve protokollerle donatılmıştır.

Polti Sani Sistemi nerelerde kullanılabilir? Hangi ortamlarda ve/veya yüzeylerde?

Polti Sani System serisinin cihazları her türlü yüzey, kumaş ve ortam için idealdir.
Doğru kullanım için talimatlara ve protokole bakın.

Polti Sani Sisteminin yüzeylerde, kumaşlarda, döşemelerde doğru kullanımı nedir?

Doğru kullanım için kutu içerisinde yer alan talimat ve protokole uyulması gerekmektedir.

Polti Sani Sistem elektrikli aksam içeren cihazlar üstünde kullanılabilir mi?

Evet, herhangi bir işlem yapmadan önce fişi prizden çekerek ve fişi tekrar takmadan önce yüzeylerin mükemmel kurumasını bekleyerek Poti Sani Sistemini elektrikli cihazlarda kullanmak mümkündür. Doğru kullanım için talimatlara ve protokole bakın.

Orta / küçük bir yüzeyi sık ama kısa hareketlerle (örneğin giyinme odası / işlem görecek giysiler / küçük çalışma) uygulamam gerekirse hangi model en uygundur?

Polti Sani System Business veya uyumlu bir Polti Vaporetto veya Polti Vaporetto Lecoaspira modeliniz varsa bir Polti Sani System Gun ile benzer çalışma biçimini elde edebilirsiniz.

Yoğun bakımlar yaparak (örn. 15 dakikaya kadar) geniş yüzeylere uygulama yapmam ve gün içinde tekrarlamam gerekiyorsa hangi model en uygundur?

Polti Sani System Pro veya Polti Sani System İhtiyacınız olup olmadığını kontrol edin. İkinci model, dezenfeksiyon / sanitasyon işlemlerinin zamanlarını ve sıklığını onaylamak veya temizliği gerçekleştiren operatörü belirlemek için bir rapor yazdırmanıza olanak tanır.

Polti Sani System Check ile Polti Sani System Pro arasındaki fark nedir?

Her iki model de gün içinde yoğun temizlikler için önerilir; Polti Sani Sistem Kontrolü ayrıca dezenfeksiyon / sanitasyon işlemlerinin zamanlarını ve sıklığını teyit eden bir rapor almanızı ve tedaviyi yapan operatörü belirlemenizi sağlar. Bu ürün ile tek tek ID KARTI ile tanımlanan maksimum 9 farklı operatör tarafından işlem yapılabilmektedir.

Polti Sani System Check'de önceden ayarlanmış dezenfeksiyon programları kaç adettir ve nelerdir?

Toplam 10 adet önceden ayarlanmış program ve değişken olan 00 programı vardır; bunlar önceden ayarlanmış gerçek teslim süresine göre farklılık gösterir: program 01 için 3 dakikadan program 10 için 35 dakikaya kadar zaman aralığı bulunur.

Polti Sani Sistemi HPMed olmadan da eşit derecede etkili midir? Onsuz da kullanabilir miyim veya yerine başka ürünler kullanabilir miyim?

Polti Sani System, HPMed olmadan da kullanılabilir, ancak bu deterjanla birlikte maksimum sonuç elde edilir. HPMed deterjan olmadan kullanılıyorsa, yoğunlaşmanın çıkıştan çıkmasını önlemek için ürünle birlikte verilen boş şişeyi dağıtıcıya takın.
HPMed başka ürünlerle değiştirilemez.

Bir HPMed şişesi ne kadar dayanır? Şişeyi açtıktan sonra bitirmem gerekiyor mu yoksa daha sonra kullanabilir miyim?

50 ml’lik bir şişe HPMed, yaklaşık 100 metrekare yüzey veya 50 dakikalık sürekli uygulama sağlar. Şişeyi açtıktan sonra hemen tüketmek değil, takip eden 7 gün içinde kullanmak gerekir.

Buhar yoğunlaştırıcıyı ne zaman kullanmalıyım ve neden?

Buhar yoğunlaştırıcılar, ulaşılması zor alanları veya konsantre buhar jetinin gerekli olduğu alanları temizlemek için kullanılır.

•Düz buhar yoğunlaştırıcı: genellikle drenaj borularını ve ızgaraları işlemek için kullanılan konsantre bir jet içindir.
•Kavisli buhar yoğunlaştırıcı: zor ve/veya erişilemeyen noktalara ulaşmak içindir.

Ürün kaç yıl garanti kapsamındadır?

Garanti, satın alma türüne bağlıdır: Kurumsal satışlar, bir yıllık garanti içerir, satın alma işlemi özel bir şahıs tarafından yapılırsa garanti 3 yıldır.