Vaporetto Buhar Etkinlik Testleri

Polti Vaporetto’nun toz akarlarına ve alerjenlere karşı etkili olduğu laboratuar testleri ile kanıtlanmıştır.

Cambridge Üniversitesi ve Lyon Dermatoloji Hastanesi, Polti Vaporetto’yu toz akarlarını yok etmekteki etkisini belirlemek için sıradan bir elektrikli süpürge ile karşılaştırarak test etti.

Cambridge Üniversitesi, canlı tozlu akarlar içeren iki halı ve iki şilteyi karşılaştırdı. Bir halı ve bir şilte sıradan bir elektrikli süpürgesi ile, diğerleri ise Vaporetto ile temizlendi. Numuneler üzerindeki canlı toz akarları, E.L.I.S.A testi uygulanarak tespit edildi. Vaporetto, toz akarlarını; halıda % 97 oranında, yatakta % 98 oranında, alerjenleri de % 86 oranında azaltırken sıradan elektrikli süpürge ise toz akarlarının sadece % 57’sini ve alerjenlerin % 46’sını ortadan kaldırmıştır..

Lyon Dermatoloji Hastanesi Vaporetto’yu, toz akarları tarafından istila edilmiş çarşaflardaki ve ortamdaki yoğunluğu ile ilgili etkinliğini test etti. Akarlar, Vaporetto’nun buhar püskürtme gücü sayesinde yalnızca beş saniye maruz kaldıktan sonra ortadan kaldırılır.

Vaporetto: toz akarlarına ve alerjenlere karşı doğal çözüm

Klinik deneylerle etkinliği kanıtlanmış Vaporetto, yüksek sıcaklık (120 °C) ve yüksek basınç (3 ila 6 bar arası) ile toz akarlarının sayısını önemli ölçüde azaltmakla kalmayıp, ürettikleri alerjenleri de nötr hale getirir. Güçlü temizlik verimliliğinin yanı sıra daha düşük sürede tozlanma etkisi gösterir.

Polti buharının etkinliği, İngiliz Alerji Derneği tarafından onaylıdır.

HABER BÜLTENİ

Haber Bültenimize Kaydolun :