Polti Cimex Eradicator Sıkça Sorulan Sorular

Buhar gerçekten işe yarıyor mu?

Buharlı temizleyici, tahtakurularının saklanabileceği yerlere yok edici sıcaklıklar vererek çalışır. Buhar, eşyaların yüzeyinde tahtakuruları olduğunda çok etkilidir ve kumaş yüzeylerinde 3/4″‘e kadar etkili olabilir. Çatlaklarda ve yarıklarda buhar, 2-3/8” e kadar olan tahtakurularını bir boşlukta ortadan kaldırır.

Buhar tahta kurularını nasıl ortadan kaldırır?

Tahtakurularını etkili bir şekilde ortadan kaldırmak için yüzey sıcaklığı en az 70-80°C olmalıdır ve Cimex Eradicator 180°C’ye kadar sıcaklık üretir.

Buhar işleminden önce nasıl bir hazırlık gereklidir?

Herhangi bir tahtakurusu temizliği için genel hazırlığı takip etmenizi öneririz. Yatak takımlarını ve giysileri odadan çıkarın, çamaşırları 45-50 dakika boyunca yıkayın ve kurutun. Zeminlerdeki genel dağınıklığı temizleyin ve mobilyaların üstündeki eşyaları kaldırın. Bununla birlikte, bazı haşere kontrol şirketleri, onları buharla temizlemeyi tercih ettikleri için giysilerin ve yatak takımlarının çıkarılmasını gerektirmez.

Tahta kurularına ne kadar yaklaşmanız gerekiyor?

Bir adım uzaklıktan başlamanızı öneririz.

Bir odayı temizlemek ne kadar sürer?

Normal büyüklükte bir oda (yatak, şifonyer, komidin, dolap), istilanın ne kadar kötü olduğuna bağlı olarak yaklaşık 30 dakika sürmelidir.

Isınması ne kadar sürer?

15-20 dakika içinde ısınır.

Kazana kimyasal temizleyici koyabilir miyim?

Lütfen kazanda su dışında herhangi bir kimyasal, uçucu yağ veya başka bir madde kullanmayınız.

Cihazı nasıl temizlerim ve saklarım?

Önümüzdeki birkaç gün buharlı temizleyiciyi kullanmayacaksanız, kalan suyu temizliğin sonunda boşaltmanızı öneririz. Buharlı temizleyicinin ömrünü uzatmak için düzenli olarak Kalstop kullanmanızı da öneririz.

Havalı yatakları temizlemek için kullanabilir miyim?

Evet, çoğu şişme hava yatağı Cimex Eradicator ile temizlenebilecek kadar kalındır. Ancak havuz tipi şamandıralar genellikle çok incedir ve bunları temizlemeyi önermiyoruz. Her zamanki gibi, tüm bir alanı temizlemeden önce lütfen en az bir adım uzaklıktan başlayarak küçük bir alanda test edin.

Ne tür malzemeler üzerinde kullanılabilir? Ahşap / halı üzerinde güvenli midir?

Cimex veya herhangi bir tür buharla işlemden geçirmeyi önermediğimiz tek malzeme kitaplar, hassas belgeler ve kağıtlardır. Diğer tüm yüzeyler güvenlidir, ancak işleme başlamadan önce buharlı temizleyiciyi yüzey alanının küçük bir parçası üzerinde test etmenizi öneririz.

Ne tür su kullanmam gerekiyor?

Sert suyun olduğu bir bölgede yaşıyorsanız, normal musluk suyu kullanılabilir. Kazana koyduğunuz suda bulunan minerallerin etkisini nötralize etmek için Kalstop gibi bir kireç çözücü kullanmanızı öneririz. Bununla ilgili daha fazla ayrıntıyı ve nasıl kullanılacağına ilişkin talimatları Kullanım Kılavuzunda bulabilirsiniz.

Hazneyi yeniden doldurmak ne kadar sürer?

Tüm süre boyunca düğmeye basarsanız, yarım galonluk tank yaklaşık 2 saat sürekli kullanım sürecektir. Bu 4-5 saatlik bir çalışma anlamına geliyor.

Cihazın soğuması ne kadar sürer?

Yaklaşık 15 dakika.

Cihaz ne kadar ısınıyor?

Cimex Eradicator’ın patentli teknolojisi olan başlıktaki ikincil ısıtma sistemi sayesinde, sıcaklık çıkışı 180 santigrat dereceye ulaşır.