Polti Türkiye

150₺ ve Üzeri Alışverişlerde Kargo Bedava!

Buharlı temizlik: Yataktaki akarları yok etmek için mükemmel yöntem

Yatak akarlarına karşı buhar ve elektrikli süpürgenin gücünü deneyin.

Yatak temizliği, hafife alınmasına rağmen oldukça önemli bir işlemdir. Her gün yatakta yaklaşık 8 saat geçiriyoruz ve yatak sistematik olarak ölü hücrelerin, tozun ve kirin birikme eğiliminde olduğu yer haline geliyor.
Ayrıca vücudumuzun nemi ve ısısı nedeniyle, toz akarları, çıplak gözle görülmeyen böceklerin çoğalması için uygun bir ortam yaratılır, ancak alerji ve dermatite neden olabildikleri için özellikle zararlıdır. Buharlı temizleme ve süpürme veya diğer doğal yöntemler yardımıyla yatağı temizlemenin ve akarları ortadan kaldırmanın birkaç yolu vardır. Gelin bunu nasıl yapacağımızı birlikte öğrenelim.

Yatak temizliği neden sık yapılmalıdır?

Her ev için buharlı temizlik ve süpürme, çok sayıda yüzeyi yıkamak, temizlemek ve sterilize etmek için gerçekten iyi bir yardımcıdır. Bununla birlikte, yatağın temizlenmesi genellikle göz ardı edilir. Özellikle alerjisi olan kişilerin varlığında düzenli ve günlük yapılması gereken işlemler vardır. Yatakta akar oluşumunu önlemek için bazı ipuçları:

• Hemen yatağı toplamayın: vücudun ısısı, akarların çoğalmasını kolaylaştıran nem yaratır; Yatağı yapmadan önce hava ve güneş ışığına izin vererek her zaman hava almasına izin vermek daha iyidir,
• Şilteyi sık sık havalandırarak (mümkünse) güneşe maruz bırakın,
• Çarşafları haftada en az bir kez değiştirin,
• Yatak örtüsünü ve yastık kılıfını sık sık yüksek sıcaklıklarda yıkayın,
• Temizlik işlemlerini kolaylaştırmak için çıkarılabilir bir şilte tercih edin.

Bunlar düzenli olarak yapılması gereken çok faydalı işlemler ama ne yazık ki yeterli değil. Bir elektrikli süpürgenin veya daha da iyisi bir buharlı temizleyicinin yardımıyla alerjisi olanlar için bile en iyi sonuçları elde etmek mümkündür.

Buharlı temizlik ve süpürme ile yatak akarları nasıl yok edilir?

Belirtildiği gibi, yatağı akarlardan temizlemek için çeşitli sistemler ve doğal çözümler vardır. Bununla birlikte, her durumda, süpürme her zaman daha iyi bir sonuç için temel bir işlemdir. Yatak akarlarını ortadan kaldıran ilk sistem, yumurtalara karşı da güçlü bir ilaç olan kabartma tozu kullanımını içerir. Şilteyi kabartma tozu ile temizlemek basittir: sadece yüzeye kabartma tozu tozu serpin ve en az iki saat etki etmesi için bırakın; Sonra tüm kalıntıları gidermek için buharlı veya elektrikli süpürge ile yatağın temizliğini tamamlayabilirsiniz.

Yatakta gizlenen akarlara karşı bir başka doğal çare de okaliptüs yağı veya çay ağacı yağına dayalı bir temizlik sağlar. Bunlar, yatak üzerine püskürtülebilen veya yatağı ovmak için nemli bir bezle kullanılabilen iki güçlü doğal temizleyicidir. Tamamen kuruduğunda buharlı temizlik ve süpürme ile işlemi tamamlayabilirsiniz.

Doğal çözümler sizi ikna etmezse, toz ve diğer mikroorganizmaları süpürmenizi sağlayan vakumlu bir buharlı temizleyicinin hijyenik etkisini seçebilirsiniz; buharın ve emme fonksiyonunun birleşik etkisi ile akarları ortadan kaldırabilir ve aynı zamanda fazla nemi emebilirsiniz. Buharlı elektrikli süpürgesi ile alerjisi olanlar için bile zahmetsizce ve daha kısa sürede daha iyi sonuçlar elde edebilirsiniz.

Buharlı temizlik ve süpürme ile akarları yok etmenin tüm sırlarını keşfettiğinize göre, artık huzur içinde uyuyabilirsiniz!

Paylaş:

Share on whatsapp
WhatsApp
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Popüler Yazılar

Diğer Blog Yazılarımız

Temizlik

Ütünüzdeki kireç nasıl temizlenir?

Birkaç basit adımda ütünüzdeki kireci nasıl temizleyeceğinizi öğrenin. Evdeki doğal yöntemler veya özel kimyasal ürünler? Ütünüzdeki kireci nasıl temizleyeceğinizi öğrenin Son zamanlarda ütüden kirli su

Devamını Oku »