Polti Türkiye

150₺ ve Üzeri Alışverişlerde Kargo Bedava!

Arabanızın için buharlı temizlik: Bilmeniz gerekenler

Arabanızı baştan aşağıya nasıl temizlersiniz? Bir fikriniz yoksa gelin arabanızın içini buharla temizlemek için ipuçlarımızı takip edin.

Temiz ve düzenli bir arabaya sahip olmak, özellikle sürekli çalışmak zorunda olanlar veya çok sayıda evcil hayvanı olan büyük bir aileye sahip olanlar için her zaman kolay değildir. Ancak, parmaklarınızın ucunda kendi kendinize yapabileceğiniz bir çözüm varken neden pahalı özel oto yıkamalara gidesiniz?

Aracınızın içini buharla temizleme, ek ürünlere ihtiyaç duymadan kiri temizlemenizi, koltukları ve diğer iç yüzeyleri yıkamanızı ve sterilize etmenizi sağlar. Evde bir buharlı temizleyiciye sahip olacak kadar şanslıysanız, inanılmaz sonuçlar ve minimum çaba ile arabanın içini baştan aşağıya doğru temizleyebilirsiniz. Arabayı buharla iyice temizlemek ve hatalardan kaçınmak için bazı ipuçlarını sizin için derledik.

Buharlı temizlik aracınız için mükemmel seçim

Aracın doğru temizliği, aracı sadece bakımlı ve düzenli kılmak için değil, aynı zamanda daha uzun süre en iyi durumda tutmak için düzenli olarak yapılması gereken bir işlemdir.

Kir, toz, yemek artıkları, insan kılı ve hayvan kılı her gün birikme eğilimindedir, ancak sürekli araba yıkatmak da pahalı olabilir. Kullanışlı ve etkili bir kendin yap çözümünü tercih etmek daha iyidir. Kimyasallara başvurmaya gerek kalmadan, alternatif doğal temizleyiciler ile araç içi buharlı temizlik ile sonuç hijyenik açıdan da garanti edilmektedir.

Vaporetto veya daha da iyisi, çok işlevli bir elektrikli süpürge ve buharın dezenfekte edici gücü sayesinde, koltuklar, paspaslar ve bagaj dahil olmak üzere yolcu bölmesinin her köşesini mükemmel bir şekilde temizleyebilirsiniz. Bazı buharlı temizleyici modelleri, koltukların etkili bir şekilde temizlenmesi için mükemmel olan bir kumaş fırçası ile donatılmıştır.

Araç içi nasıl temizlenir?

Arabanızın içini buharla temizlemeye başlamadan önce, gereksiz nesneleri temizlemenizi ve küllükleri ve bidonları boşaltmanızı öneririz. Bunu yaptıktan sonra, bagaj ve saklama alanlarını unutmadan, elektrikli süpürge veya çok amaçlı buharlı ve elektrikli süpürge yardımıyla tüm toz ve kiri temizlemeye, arabayı temizlemeye odaklanmaya başlayabilirsiniz.

Toz ve kir temizlendikten sonra, herhangi bir yüzeye zarar vermemek için buharın yoğunluğunu ayarlamayı unutmadan buharlı temizlemeye başlayın. Buhar jeti veya özel araç temizleme fırçası ile torpido gözünü, tavanın içini, paspasları, zemini, pedalları, orta konsolu, bagajın içini ve hatta motor bölmesini yıkayabilir ve sterilize edebilirsiniz.

Araç koltukları nasıl temizlenir?

Arabalar için bir buharlı temizleyici seçmenin nedenlerinden biri, koltukları ve döşemeleri iyice temizleme ve sterilize etme fırsatıdır.

Süpürme ve kiri temizleme ön aşamasından sonra kumaş koltukları Vaporetto veya buharlı temizleyici ile temizleyebilirsiniz. Daha önce hiç yapmadıysanız, geri kalanına devam etmeden önce buharı küçük, daha az görünür bir yüzeyde test etmenizi öneririz; Testten sonra, tüm araba içini endişe duymadan buharla temizleyebilirsiniz.

Deri koltukların buharla temizlenmesi ayrı bir tartışmayı hak ediyor. Kural olarak, deri ısı nedeniyle genleşme eğiliminde olduğundan ve hasar görebileceğinden veya lekelenebileceğinden bu prosedür önerilmez. Bu durumda, deriyi temizlemek için belirli ürünleri kullanmak veya bir profesyonelle iletişime geçmek daha iyidir.

Paylaş:

Share on whatsapp
WhatsApp
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Popüler Yazılar

Diğer Blog Yazılarımız

Temizlik

Ütünüzdeki kireç nasıl temizlenir?

Birkaç basit adımda ütünüzdeki kireci nasıl temizleyeceğinizi öğrenin. Evdeki doğal yöntemler veya özel kimyasal ürünler? Ütünüzdeki kireci nasıl temizleyeceğinizi öğrenin Son zamanlarda ütüden kirli su

Devamını Oku »