1978 yılında Franco Polti tarafından kurulan Polti İtalya, buharlı temizlik makinesi ile bir devrim yaratarak ilk deterjansız temizliği keşfeden firmadır. Bununla birlikte buhar kazanlı ütüler, esspresso makinaları, ütü masaları, elektrik süpürgeleri ve sanayi tipi vakumlu – buharlı makinaları ile sektöründe lider konumdadır.

POLTI TÜRKİYE : NİCE TEKNOLOJİ

Nice Teknoloji İç ve Dış Ticaret Ltd. Şti. ilk olarak 1997 yılında Yeda Gıda ve Ev Gereçleri Ltd. Şti. adıyla 1996 yılında Polti Türkiye mümessili olmuştur. Ülkemizde 15 yılı aşkın bir süredir 50000’in üzerinde müşteriye ulaşmış; tüm Türkiye’de 7 bölgede 40 teknik servis hizmeti ile daima yanınızdadır.

1980

Tarihi Polti markası buhar kümesi çıkaran baş parmak logosuyla İtalya’da ve diğer ülkelerde köklü ve iyi bilinen bir markadır. Özellikle bisiklet olmak üzere spor dallarındaki sponsorlukları ile yaygın şekilde bilinmektedir.

1998

Polti ‘Più Facile, più felici’ (çok kolay, çok mutlu) söylemiyle günlük hayatın içinde yeniliklere bağlılığını ve daha yüksek kaliteli ürünler sunma vaadini ailelere ulaştırmaktadır.

2007

Polti’nin yenilikçi gücü ‘Doğası gereği Yenilikçi’ sloganıyla markanın doğuştan doğaya saygılı olduğunu ve doğanın içinden geldiğini ifade etmektedir.

2014

Marka logosu Polti ürünlerinin önemli bir noktasından esinlenildi: Kullanıcıları düşünerek tasarlanmış ürünlerde bulunan güvenlik kapağından. Yenilikçi ve öngörülü patenti sayesinde Polti kendini diğer rakiplerden ayırmaktadır. ‘Doğal’ ifadesi insanlara ve çevreye saygı duyarak içinde yaşanılacak hayatın sadeliğine işaret etmektedir. ‘Ev Hissi’ ise İtalyan ailelerine, onların değerlerine ve doğallıklarına gönderme yapmaktadır.