You are here:

Vaporella Super Pro, emniyet kapağı ve kazayla düşme ve tozdan tamamen korunmasını sağlayan pratik kayar kapağa sahip kazanlı bir ütüdür. Çamaşırhanelerde kullanılan profesyonel ütüler gibi her seferinde kusursuz sonuçlar elde etmek için, mantar sap ve uç kısmında delikli alüminyum tabana sahiptir. Sağlam taşıma kolu Vaporella’nın taşınmasını kolaylaştırır. Ütü sıcaklığı ve buhar miktarı, herhangi bir kumaşta mükemişl kombinasyon için ayarlanabilir.

• Emniyet kapaklı buhar kazanlı
• 3 bar’a kadar buhar basıncı
• Alüminyum taban
• Mantar sapı yalıtkan ve terlemeye karşı dayanıklı
• Kolay saklama için kayan kapak
• Kaymaz silikondan çıkarılabilir ütü tabanı
• Kuru ütü seçeneği
• Buhar ayarı
• İtalya üretimi

NEFES ALABİLEN MANTAR SAP

PROFESYONEL ALÜMİNYUM TABAN

EMNİYET KAPAĞI

KOLAY SAKLAMAK İÇİN KAYAR KAPAK

KAZAN BASINCI
3 BAR

GÜÇ
1750 W

STEAM PULSE
120 G

SU TANKI
1.3 L

Polti Vaporella Super Pro 3 Bar Kazanlı Ütü Özellikleri

YÜKSEK BASINÇLI KAZAN

Kazanın içinde üretilen buhar, daha hızlı güç vererek liflere daha hızlı nüfuz eder. Masa örtüleri ve çarşaflar gibi bir seferde daha hızlı, dikey ve hatta birkaç kumaş katmanını ütülemenizi sağlar.

TÜM KUMAŞLARA UYGUN

Her kumaş için doğru miktarda buhar gerekir. Buhar ayarı sayesinde, en iyi ütüleme sonuçlarını elde etmek için buhar miktarını düzenleyebilirsiniz.

COMFORT DURING BREAKS

Çıkarılabilir kaymaz silikon ütü tabanı, molalar sırasında ütüyü doğrudan ütü masasına oturtmanıza olanak sağlar.

TEKNOLOJİ VE GÜVEN BİR ARADA

Kazan içinde bir basınç varsa, Vaporella kapağı gevşetmez, böylece kapağın açılarak olası yanmalara sebebiyet vermesini engeller.

PROFESYONEL ÜTÜ EVİNİZDE

Isıyı eşit bir şekilde dağıtmak için profesyonel ütü alüminyum tabanlıdır, bu nedenle taban kırışıklıklar üzerinde sizin için çalışırken, mantar sapı da size maksimum konfor sunar.

KULLANIMI VE SAKLAMASI KOLAY

Pratik kayar kapak Vaporella’yı kazara düşmelere ve toza karşı koruyarak saklamanızı sağlar.

TAŞIMASI OLDUKÇA KOLAY

Sağlam, entegre tutma kolu sayesinde Vaporella’nın taşınması veya depolanması kolay ve güvenlidir.

İTALYA ÜRETİMİ

Vaporella Super Pro tamamen İtalya’da monte edilmiştir. Her bir üretim aşamasına özen gösterildiğinden ürünün kalitesi garanti altındadır.

Teknik Özellikler

Toplam Güç1750 W
Basınç3 Bar
Su Tankı Kapasitesi1.5 l
Ayarlanabilir Buhar120 gr/dk
Kesintisiz BuharEvet
Ürün Ağırlığı7.4 kg
Ütü Tabanı29 x 34 x 24 cm
Ütü TabanıAlüminyum
Ürün KoduFI000081

Buhar kazanlı ütü (buhar kazanı) nedir ve geleneksel ütülerden farkı nedir?

Buhar kazanlı ütü, buharın yüksek basınçlı bir kazan içerisinde üretilmesiyle ütünün buhar gücünü alması anlamına gelir. Buhar kazanı basınçlı hale geldiği yani hazır olduğu zaman ütü tabanına buhar iletilir. Buhar kazanlı ütülerin geleneksel ütülerden farkı budur. Hepsinden önce, bundan fazlasına sahiptir buhar kazanlı ütüler çünkü farklı olarak daha güçlü olan kuru buhar” ile ütülerler. Ayrıca, geleneksel buharlı ütüler kıyafetleri daha nemli ütülerler ve kıyafetlerinizin asıldıktan sonra askıda hemen kırışmasına sebep olurlar. Vaporella’nın buharı o kadar güçlüdür ki kumaşın dokularından katlanmış olsa dahi rahatlıkla geçerek yine mükemmel ütü sonuçları sunar.

Vaporella tabanının ucunda neden delikler bulunuyor?

Vaporella buhar kazanına sahip bir ütüdür: kazanın içinde oluşturulan buharın basıncı ile ütü yapar. Oluşturulan GÜÇLÜ ve KURU buhar, basınç ile birleştiğinde kırışıklıkları anında ortadan kaldırır. Polti ütüleri tabanın ucuna yerleştirilmiş buhar deliklerine sahiptir, bu delikler uç kısmı kumaşa temas ettiği anda kumaşın dokularını yumuşatması ve ardından tabanın kırışıklığı açmasına ve kumaşı kurutmasına yardımcı olur. Vaporella ütü tabanının tek bir geçişi kısa zamanda kusursuz ütü sonuçları elde etmeyi sağlar.

Buhar kazanlı ütü ile nasıl ütü yapılır?

  • Geleneksel bir ütü ile ütüyü ileri geri hareketlerle oynatarak kumaşın dokularını açmaya çalışırsınız ve sıcak ütü tabanı açtığınız dokuyu sabitlemeye çalışır. Bu yüzden ütü tabanlarında buhar delikleri yer almaktadır.
  • Buhar kazanlı ütüler ise kumaş üzerinden bir kere geçerler ve tabanın ucundaki buhar delikleri kırışıklıkları düzleştirir ve tabanın geri kalanı da kumaşı sabitler. Bu yüzden buhar delikleri tabanın ön ucunda yer almaktadır, bu size ütü zamanınızın kısalması olarak yansır.

Ütü tabanı neden alüminyum malzemeden yapılmış?

Alüminyum ısı iletkenliği çelikten daha iyi olan bir materyaldir (sadece bakır ve gümüş malzemeler alüminyumdan daha iyi iletkenliğe sahiptir). Eğer materyal iyi bir ısı iletkenliğine sahipse ısı dağılımı yüzey üzerinde homojen bir şekilde dağılır. Bu nedenledir ki en iyi mutfak şefleri yemekleri hazırlarken sadece bakır veya alüminyum tencere ve tavalar kullanıyorlar, böylece yemeklerin bir kısmı pişerken diğer kısmı yanmış olmuyor. Alüminyum aynı zamanda hafif olduğundan ürünün ağırlığını da azaltmaktadır.

Vaporella neden daha az enerji harcıyor?

Vaporella enerji verimli olduğu için daha az elektrik tüketiyor. Alüminyum malzemenin ısı iletkenliğinin daha iyi olduğunu daha önce belirtmiştik bu yüzden ütü tabanı daha hızlı ısınır. Bu mantık aynı şekilde alüminyum su kazanına da uygulanabilir. Bu nedenle Vaporella ütüler paslanmaz çelik kazana sahip buhar jeneratörlü ütülere kıyasla alüminyum ile kaplı olduğundan daha çabuk ısınmaktadır. Saatler süren ütü işleri için fark oldukça dikkat çekicidir ve elektrik faturasında yansıması hemen gözlemlenebilir.

Daha Fazla Soru & Cevap