You are here:

Sınırsız Çalışma süresine sahip Kazanlı Buharlı Ütü Steam: rahat ütüleme

Vaporella Silence Friendly 8.80 Kazanlı buharlı ütü, sınırsız buhar gücü ile kuru ve güçlü bir ütü deneyimi sunar. Seramik kaplamaya sahip buhar tabanı 5.5 bar buhar basıncı kumaşların dokularına nüfuz ederken, kumaşların üzerinden kayıp gider sonuç olarak hızlı ve kaliteli ütüleme imkanı sunar. Şeffaf su haznesi su seviyesini gözlemleyebilir ütü yapmayı kesintiye uğratmadan daha hızlı şekilde işinizi bitirirsiniz

  • Sınırsız kullanım süresine sahip buhar jeneratörü
  • 5,5 bar buhar basıncı
  • Seramik taban
  • 3 dakikada hızlı ısınma
  • Ayarlanabilir Buhar Ayarı
  • Su Seviyesini gösteren Su Haznesi
  • İtalyan Kalitesi

SERAMİK KAPLAMALI ÇİZİLMEZ TABAN

SYSTEM SILENCED TO RESPECT THE PEACE

TANK SU SEVİYE GÖSTERGESİ

SINIRSIZ BUHAR ÖZELLİĞİ

TANK KAPASİTESİ
1,2 LT

BUHAR EMİSYONU
160G/DAK.

BUHAR GÜCÜ
MAKSİMUM 5,5 BAR’A KADAR

Polti Vaporella Silence Friendly 8.80 5,5 Bar Kazanlı Ütü Özellikleri

KUMAŞLAR ÜZERİNDE KAYAR

Seramik kaplama tabanı kumaşlar üzerinde kayarak daha hızlı ve kolay bir ütüleme sunar. Bunun yanı sıra Vaporella tabanı ucundaki yoğunlaştırılmış delikler sayesinde buharın yoğun çıkışı kırışıklıkları anında yok eder.

SESSİZ ÜTÜLEME

Önceki modellere kıyasla 7db(A) daha sessiz olan Vaporella, en üst performansı dilediğiniz zamanda en sessiz şekilde elde etmenizi sağlar.
** Forever 1905 modelinin Eco Programı ile kıyaslanmıştır

HIZLI VE KOLAY KAZAN TEMİZLİĞİ

Kazana hızlı ulaşım hem su doldurmayı hem de kazanı temizlemeyi oldukça kolaylaştırıyor.

SINIRSIZ BUHAR

Sürekli doldurma sistemine sahip Vaporello, kesintiye uğratmadan uzun süre ütü yapmayı mümkün kılar. Şeffaf su haznesi su seviyesini her daim gösterir.

YÜKSEK BASINÇLI KAZAN

Kazan içindeki buhar jeneratörü daha güçlü çalışarak dokulara daha hızlı nüfuz eder. Yüksek basınç dikey veya masa örtüsü ve yastık gibi katlı kumaşları dahi ütülemenizi sağlayarak her defasında mükemmel sonuçlar sunar.

İTALYAN KALİTESİ

Vaporella Silence Friendly_8.80 İtalya’da tasarlandı ve üretildi. Her üretim aşamasında özen gösterildiğinden ürün kalitesini garanti etmektedir.

Polti Vaporella Silence Friendly 8.80 5,5 Bar Kazanlı Ütü Aksesuarları

KALSTOP

Kalstop ti consente di allungare la vita del tuo apparecchio mantenendone l’efficienza.

KIT PULIZIA CALDAIA

Il kit necessario per procedere alla pulizia della caldaia una volta che il segnale automatico si è attivato.

Teknik Özellikler

Çalışma SüresiSınırsız
Su Haznesi Kapasitesi1.2 l
Ürün Ebatları (BxExY)25.5 x 35 x 30.5 cm
Buhar Gücü160 g/dk
Ürün Ağırlığı4.5 kg
Ütü TabanıSeramik
Toplam Güç2050 W
Basınç Gücü5,5 bar
Kireç Önleyici SistemKazana erişim
İkaz Işıklarıon-off düğmesi / buhar hazır
Isınma Süresi (dk)3 dk
Kablo TutacağıEvet
Sürekli BuharEvet
Ürün KoduPLEU0216

Buhar kazanlı ütü (buhar kazanı) nedir ve geleneksel ütülerden farkı nedir?

Buhar kazanlı ütü, buharın yüksek basınçlı bir kazan içerisinde üretilmesiyle ütünün buhar gücünü alması anlamına gelir. Buhar kazanı basınçlı hale geldiği yani hazır olduğu zaman ütü tabanına buhar iletilir. Buhar kazanlı ütülerin geleneksel ütülerden farkı budur. Hepsinden önce, bundan fazlasına sahiptir buhar kazanlı ütüler çünkü farklı olarak daha güçlü olan kuru buhar” ile ütülerler. Ayrıca, geleneksel buharlı ütüler kıyafetleri daha nemli ütülerler ve kıyafetlerinizin asıldıktan sonra askıda hemen kırışmasına sebep olurlar. Vaporella’nın buharı o kadar güçlüdür ki kumaşın dokularından katlanmış olsa dahi rahatlıkla geçerek yine mükemmel ütü sonuçları sunar.

Vaporella tabanının ucunda neden delikler bulunuyor?

Vaporella buhar kazanına sahip bir ütüdür: kazanın içinde oluşturulan buharın basıncı ile ütü yapar. Oluşturulan GÜÇLÜ ve KURU buhar, basınç ile birleştiğinde kırışıklıkları anında ortadan kaldırır. Polti ütüleri tabanın ucuna yerleştirilmiş buhar deliklerine sahiptir, bu delikler uç kısmı kumaşa temas ettiği anda kumaşın dokularını yumuşatması ve ardından tabanın kırışıklığı açmasına ve kumaşı kurutmasına yardımcı olur. Vaporella ütü tabanının tek bir geçişi kısa zamanda kusursuz ütü sonuçları elde etmeyi sağlar.

Buhar kazanlı ütü ile nasıl ütü yapılır?

  • Geleneksel bir ütü ile ütüyü ileri geri hareketlerle oynatarak kumaşın dokularını açmaya çalışırsınız ve sıcak ütü tabanı açtığınız dokuyu sabitlemeye çalışır. Bu yüzden ütü tabanlarında buhar delikleri yer almaktadır.
  • Buhar kazanlı ütüler ise kumaş üzerinden bir kere geçerler ve tabanın ucundaki buhar delikleri kırışıklıkları düzleştirir ve tabanın geri kalanı da kumaşı sabitler. Bu yüzden buhar delikleri tabanın ön ucunda yer almaktadır, bu size ütü zamanınızın kısalması olarak yansır.

Ütü tabanı neden alüminyum malzemeden yapılmış?

Alüminyum ısı iletkenliği çelikten daha iyi olan bir materyaldir (sadece bakır ve gümüş malzemeler alüminyumdan daha iyi iletkenliğe sahiptir). Eğer materyal iyi bir ısı iletkenliğine sahipse ısı dağılımı yüzey üzerinde homojen bir şekilde dağılır. Bu nedenledir ki en iyi mutfak şefleri yemekleri hazırlarken sadece bakır veya alüminyum tencere ve tavalar kullanıyorlar, böylece yemeklerin bir kısmı pişerken diğer kısmı yanmış olmuyor. Alüminyum aynı zamanda hafif olduğundan ürünün ağırlığını da azaltmaktadır.

Vaporella neden daha az enerji harcıyor?

Vaporella enerji verimli olduğu için daha az elektrik tüketiyor. Alüminyum malzemenin ısı iletkenliğinin daha iyi olduğunu daha önce belirtmiştik bu yüzden ütü tabanı daha hızlı ısınır. Bu mantık aynı şekilde alüminyum su kazanına da uygulanabilir. Bu nedenle Vaporella ütüler paslanmaz çelik kazana sahip buhar jeneratörlü ütülere kıyasla alüminyum ile kaplı olduğundan daha çabuk ısınmaktadır. Saatler süren ütü işleri için fark oldukça dikkat çekicidir ve elektrik faturasında yansıması hemen gözlemlenebilir.

Daha Fazla Soru & Cevap

Polti Vaporella Silence Friendly 8.80 5,5 Bar Kazanlı Ütü Opsiyonel Aksesuarları

Polti KalStop FP2003 Kireç Çözücü

 249,00

Kireç birikmesini önlemek ve buhar emisyonunu iyileştirmek için, Polti Kalstop FP2003 önerilir. Kalstop FP2003 uzun kazan ömrü için kireç birikmesini önler. Organik, biyolojik olarak çözülebilen, zehirli olmayan bir üründür.