You are here:

Kazanlı Buharlı Ütü: güçlü, kuru ve 6 bar basınçla sabit buhar gücü Kazanlı buharlı ütü, sınırsız buhar gücü ile kuru ve güçlü bir ütü deneyimi sunar. Vaporella Silence Eco Friendly 19.55 ile ütü yapmak hiç bu kadar kolay, hızlı ve sessiz olmamıştı. Önceden ayarlanabilir programları sayesinde artık her defasında buhar ayarı yapmanıza gerek yoktur, sadece uygun kumaş türünü seçerek doğru sıcaklığa ve buhar ayarına kolayca ulaşabilir ve her kıyafette mükemmel sonuçlar elde edebilirsiniz. 5.5 bar basınç gücü ve profesyonel ütüsü ile en inatçı kırışıklıkları bile tek geçişte yok edebilirsiniz.

 • Sınırsız kullanım süresine sahip buhar jeneratörü
 • 5.5 bar buhar basıncı
 • İdeal sıcaklık/buhar kombinasyonu için otomatik programlar
 • Alüminyum taban
 • 3 dakikada hızlı ısınma
 • Turbo buhar fonksiyonu
 • Otomatik kazan temizleme uyarısı
 • Otomatik kapanma özelliği
 • İtalyan kalitesi

OTOMATİK TABAN SICAKLIĞI VE BUHAR BASINCI AYARI

ECO OPERATION SET FROM SWITCH ON TO LIMIT CONSUMPTION

SYSTEM SILENCED TO RESPECT THE PEACE

SINIRSIZ BUHAR ÖZELLİĞİ

ÇALIŞMA ÖZELLİĞİ SINIRSIZ

TANK KAPASİTESİ 1,2 LT

BUHAR EMİSYONU 160G/DAK.

MAKSİMUM BASINÇ 6 BAR’A KADAR

Polti Vaporella Silence Eco Friendly 19.50 5.5 Bar Kazanlı Ütü Özellikleri

PROFESYONEL ÜTÜ DENEYİMİ

Gerçek bir profesyonel ütü alüminyum tabana sahiptir ve bu sayede ısıyı eşit şekilde dağıtır. Ayrıca Vaporella tabanı ucundaki yoğunlaştırılmış delikler sayesinde buharın yoğun çıkışı kırışıklıkları anında yok eder.

TURBO BUHAR

Bu özellik sayesinde buharın daha güçlü ve yoğun çıkışı en inatçı kırışıklıkları bile anında yok edebiliyor.

AKILLI AYAR SİSTEMİ

4 farklı önceden ayarlanabilir programlar: yün, pamuklu, keten ve ipek kumaşlar için en ideal ütü sıcaklığını ve buhar basıncını ayarlar.

SESSİZ ÜTÜLEME

Önceki modellere kıyasla 7db(A) daha sessiz olan Vaporella, en üst performansı dilediğiniz zamanda en sessiz şekilde elde etmenizi sağlar. ** Forever 1905 modelinin Eco Programı ile kıyaslanmıştır

EKOLOJİK

Elektrik ve su tüketimini azaltacak şekilde tasarlanan Vaporello, ütüleme esnasında en enerji verimli performansa sahiptir. Ayrıca, kullanılmadığı zaman otomatik kapanma sistemi sayesinde kendisini otomatik olarak kapatır.

DERTSİZ KAZAN TEMİZLİĞİ

Otomatik uyarı sinyali kazan temizliğe ihtiyaç duyduğu zaman sizi uyarır. Kazan temizliğinin düzenli yapılarak kireçlerden arındırılması ütünüzün ömrünü uzatırken performansınızı da her daim üst seviyede tutar.

SINIRSIZ BUHAR

Sürekli doldurma sistemine sahip Vaporello, kesintiye uğratmadan uzun süre ütü yapmayı mümkün kılar. Şeffaf su haznesi su seviyesini her daim gösterir.

YÜKSEK BASINÇLI KAZAN

Kazan içindeki buhar jeneratörü daha güçlü çalışarak dokulara daha hızlı nüfuz eder. Yüksek basınç dikey veya masa örtüsü ve yastık gibi katlı kumaşları dahi ütülemenizi sağlayarak her defasında mükemmel sonuçlar sunar.

İTALYAN KALİTESİ

Vaporella Silence Eco Friendly_19.55 İtalya’da tasarlandı ve üretildi. Her üretim aşamasında özen gösterildiğinden ürün kalitesini garanti etmektedir.

Polti Vaporella Silence Eco Friendly 19.50 5.5 Bar Kazanlı Ütü Aksesuarları

KALSTOP

Kalstop ti consente di allungare la vita del tuo apparecchio mantenendone l’efficienza.

KIT PULIZIA CALDAIA

Il kit necessario per procedere alla pulizia della caldaia una volta che il segnale automatico si è attivato.

Teknik Özellikler

Çalışma SüresiSınırsız
Otomatik KapanmaEvet, 10 dakika sonra
Su Haznesi Kapasitesi1.2 l
Ürün Ebatları (BxExY)25.5 x 35 x 30.5 cm
Buhar Gücü160 g/dk
Turbo Buhar FonksiyonuEvet
Buhar Hortum ParkıEvet
Tutma KoluEvet
Ürün Ağırlığı4.5 kg
Ütü TabanıAlüminyum
Toplam Güç2050 W
Basınç Gücü5.5 bar
Otomatik Ütü Programları4 program (yün, pamuk, keten, ipek)
Su/Enerji Verimliliği35% elektrik/-40% su
*% önceki serilerdeki modellere kıyasla
Kireç Önleyici SistemEvet, otomatik kazan temizleme ikazı
İkaz Işıklarıon-off düğmesi / su yok / buhar hazır
Isınma Süresi (dk)3 dk
Kablo TutacağıEvet
Sürekli BuharEvet
Ürün KoduPLEU0218

Buhar kazanlı ütü (buhar kazanı) nedir ve geleneksel ütülerden farkı nedir?

Buhar kazanlı ütü, buharın yüksek basınçlı bir kazan içerisinde üretilmesiyle ütünün buhar gücünü alması anlamına gelir. Buhar kazanı basınçlı hale geldiği yani hazır olduğu zaman ütü tabanına buhar iletilir. Buhar kazanlı ütülerin geleneksel ütülerden farkı budur. Hepsinden önce, bundan fazlasına sahiptir buhar kazanlı ütüler çünkü farklı olarak daha güçlü olan kuru buhar” ile ütülerler. Ayrıca, geleneksel buharlı ütüler kıyafetleri daha nemli ütülerler ve kıyafetlerinizin asıldıktan sonra askıda hemen kırışmasına sebep olurlar. Vaporella’nın buharı o kadar güçlüdür ki kumaşın dokularından katlanmış olsa dahi rahatlıkla geçerek yine mükemmel ütü sonuçları sunar.

Vaporella tabanının ucunda neden delikler bulunuyor?

Vaporella buhar kazanına sahip bir ütüdür: kazanın içinde oluşturulan buharın basıncı ile ütü yapar. Oluşturulan GÜÇLÜ ve KURU buhar, basınç ile birleştiğinde kırışıklıkları anında ortadan kaldırır. Polti ütüleri tabanın ucuna yerleştirilmiş buhar deliklerine sahiptir, bu delikler uç kısmı kumaşa temas ettiği anda kumaşın dokularını yumuşatması ve ardından tabanın kırışıklığı açmasına ve kumaşı kurutmasına yardımcı olur. Vaporella ütü tabanının tek bir geçişi kısa zamanda kusursuz ütü sonuçları elde etmeyi sağlar.

Buhar kazanlı ütü ile nasıl ütü yapılır?

 • Geleneksel bir ütü ile ütüyü ileri geri hareketlerle oynatarak kumaşın dokularını açmaya çalışırsınız ve sıcak ütü tabanı açtığınız dokuyu sabitlemeye çalışır. Bu yüzden ütü tabanlarında buhar delikleri yer almaktadır.
 • Buhar kazanlı ütüler ise kumaş üzerinden bir kere geçerler ve tabanın ucundaki buhar delikleri kırışıklıkları düzleştirir ve tabanın geri kalanı da kumaşı sabitler. Bu yüzden buhar delikleri tabanın ön ucunda yer almaktadır, bu size ütü zamanınızın kısalması olarak yansır.

Ütü tabanı neden alüminyum malzemeden yapılmış?

Alüminyum ısı iletkenliği çelikten daha iyi olan bir materyaldir (sadece bakır ve gümüş malzemeler alüminyumdan daha iyi iletkenliğe sahiptir). Eğer materyal iyi bir ısı iletkenliğine sahipse ısı dağılımı yüzey üzerinde homojen bir şekilde dağılır. Bu nedenledir ki en iyi mutfak şefleri yemekleri hazırlarken sadece bakır veya alüminyum tencere ve tavalar kullanıyorlar, böylece yemeklerin bir kısmı pişerken diğer kısmı yanmış olmuyor. Alüminyum aynı zamanda hafif olduğundan ürünün ağırlığını da azaltmaktadır.

Vaporella neden daha az enerji harcıyor?

Vaporella enerji verimli olduğu için daha az elektrik tüketiyor. Alüminyum malzemenin ısı iletkenliğinin daha iyi olduğunu daha önce belirtmiştik bu yüzden ütü tabanı daha hızlı ısınır. Bu mantık aynı şekilde alüminyum su kazanına da uygulanabilir. Bu nedenle Vaporella ütüler paslanmaz çelik kazana sahip buhar jeneratörlü ütülere kıyasla alüminyum ile kaplı olduğundan daha çabuk ısınmaktadır. Saatler süren ütü işleri için fark oldukça dikkat çekicidir ve elektrik faturasında yansıması hemen gözlemlenebilir.

Daha Fazla Soru & Cevap