You are here:

Emniyet kapaklı buhar kazanlı ütü: vintage tasarım ve profesyonel ütü bir arada!

1978’den beri Vaporella 2H Professional, kıyafetlere özen gösteriyor. Emniyet kapaklı ve gerçek bir profesyonel ütüye sahip bir buhar jeneratörlü ütü olan Vaporella 2H Professional, vintage tasarımı, mantar sapı, uçta konsantre delikli alüminyum taban ve yan buhar dağıtım düğmesiyle, piyasadaki diğer ütü sistemlerinden farklıdır. Pratik taşıma sapı kullanımdan sonra depolamayı kolaylaştırır. İçindeki geniş kazan sayesinde Vaporella 2H Professional, kesintisiz olarak 2 saate kadar ütülemenizi sağlar.

• 3 Bar buhar basıncı
• Alüminyum tabanlı ütü
• Mantar tutamak yalıtır ve serin kalır
• Kaymaz silikondan çıkarılabilir ütü matı
• Kuru buhar düğmesi
• Made in Italy

KAZAN BASINCI
3 BAR

MAKSİMUM GÜÇ
1750 W

BUHAR AYARI
80 G/DK

SU TANKI
1.3 L

Polti Vaporella 2H Professional 3 Bar Kazanlı Ütü Özellikleri

GÜVENLİ TEKNOLOJİ

Kazan içinde herhangi bir artık basınç varsa Vaporella güvenlik kapağı çıkarılmaz.

EVİNİZDEKİ GERÇEK PROFESYONEL ÜTÜ

Isıyı eşit olarak dağıtmak için alüminyum bir tabana sahip gerçek profesyonel ütü tabanı, kırışıklıklar üzerinde kolay çalışmanızı sağlar.

MOLALARDA BİLE KONFOR SUNAR

Kaymaz silikondan çıkarılabilir ütü matı, molalar sırasında ütüyü doğrudan ütü masasına koymanızı sağlar.

TAŞIMASI KOLAY

Sağlam, entegre tutma kolu sayesinde Vaporella’nın taşınması veya depolanması kolay ve güvenlidir.

DAHA GÜÇLÜ BUHAR

Kazanın içinde üretilen buhar, liflere daha hızlı nüfuz eder. Masa örtüleri ve çarşaflar gibi aynı anda daha hızlı, dikey ve hatta birkaç kat kumaş ütülemenize izin verin.

İTALYAN ÜRETİMİ

Vaporella 2H Professional tamamen İtalya’da monte edilmiştir. Bitmiş ürünün kalitesini garanti eden her üretim adımına dikkat edilir.

Teknik Özellikler

Maksimum Basınç3 Bar
Maksimum Güç1750 W
Su tankı Kapasitesi1.3 l
Ayarlanabilir Buhar80 g/dk
Ütü TabanıAlüminyum
Uyarı Gösterge Işıklarıon-off güç / buhar hazır / on-off
Boyutlar (U x G x Y) (mm)27 x 32 x 23 cm
Ağırlık6.6 kg
Ürün KoduFI000031

Buhar kazanlı ütü (buhar kazanı) nedir ve geleneksel ütülerden farkı nedir?

Buhar kazanlı ütü, buharın yüksek basınçlı bir kazan içerisinde üretilmesiyle ütünün buhar gücünü alması anlamına gelir. Buhar kazanı basınçlı hale geldiği yani hazır olduğu zaman ütü tabanına buhar iletilir. Buhar kazanlı ütülerin geleneksel ütülerden farkı budur. Hepsinden önce, bundan fazlasına sahiptir buhar kazanlı ütüler çünkü farklı olarak daha güçlü olan kuru buhar” ile ütülerler. Ayrıca, geleneksel buharlı ütüler kıyafetleri daha nemli ütülerler ve kıyafetlerinizin asıldıktan sonra askıda hemen kırışmasına sebep olurlar. Vaporella’nın buharı o kadar güçlüdür ki kumaşın dokularından katlanmış olsa dahi rahatlıkla geçerek yine mükemmel ütü sonuçları sunar.

Vaporella tabanının ucunda neden delikler bulunuyor?

Vaporella buhar kazanına sahip bir ütüdür: kazanın içinde oluşturulan buharın basıncı ile ütü yapar. Oluşturulan GÜÇLÜ ve KURU buhar, basınç ile birleştiğinde kırışıklıkları anında ortadan kaldırır. Polti ütüleri tabanın ucuna yerleştirilmiş buhar deliklerine sahiptir, bu delikler uç kısmı kumaşa temas ettiği anda kumaşın dokularını yumuşatması ve ardından tabanın kırışıklığı açmasına ve kumaşı kurutmasına yardımcı olur. Vaporella ütü tabanının tek bir geçişi kısa zamanda kusursuz ütü sonuçları elde etmeyi sağlar.

Buhar kazanlı ütü ile nasıl ütü yapılır?

  • Geleneksel bir ütü ile ütüyü ileri geri hareketlerle oynatarak kumaşın dokularını açmaya çalışırsınız ve sıcak ütü tabanı açtığınız dokuyu sabitlemeye çalışır. Bu yüzden ütü tabanlarında buhar delikleri yer almaktadır.
  • Buhar kazanlı ütüler ise kumaş üzerinden bir kere geçerler ve tabanın ucundaki buhar delikleri kırışıklıkları düzleştirir ve tabanın geri kalanı da kumaşı sabitler. Bu yüzden buhar delikleri tabanın ön ucunda yer almaktadır, bu size ütü zamanınızın kısalması olarak yansır.

Ütü tabanı neden alüminyum malzemeden yapılmış?

Alüminyum ısı iletkenliği çelikten daha iyi olan bir materyaldir (sadece bakır ve gümüş malzemeler alüminyumdan daha iyi iletkenliğe sahiptir). Eğer materyal iyi bir ısı iletkenliğine sahipse ısı dağılımı yüzey üzerinde homojen bir şekilde dağılır. Bu nedenledir ki en iyi mutfak şefleri yemekleri hazırlarken sadece bakır veya alüminyum tencere ve tavalar kullanıyorlar, böylece yemeklerin bir kısmı pişerken diğer kısmı yanmış olmuyor. Alüminyum aynı zamanda hafif olduğundan ürünün ağırlığını da azaltmaktadır.

Vaporella neden daha az enerji harcıyor?

Vaporella enerji verimli olduğu için daha az elektrik tüketiyor. Alüminyum malzemenin ısı iletkenliğinin daha iyi olduğunu daha önce belirtmiştik bu yüzden ütü tabanı daha hızlı ısınır. Bu mantık aynı şekilde alüminyum su kazanına da uygulanabilir. Bu nedenle Vaporella ütüler paslanmaz çelik kazana sahip buhar jeneratörlü ütülere kıyasla alüminyum ile kaplı olduğundan daha çabuk ısınmaktadır. Saatler süren ütü işleri için fark oldukça dikkat çekicidir ve elektrik faturasında yansıması hemen gözlemlenebilir.

Daha Fazla Soru & Cevap

Polti La Vaporella XB50R 6 Bar Kazanlı Ütü Opsiyonel Aksesuarları

Polti KalStop FP2003 Kireç Çözücü

 249,00

Kireç birikmesini önlemek ve buhar emisyonunu iyileştirmek için, Polti Kalstop FP2003 önerilir. Kalstop FP2003 uzun kazan ömrü için kireç birikmesini önler. Organik, biyolojik olarak çözülebilen, zehirli olmayan bir üründür.