You are here:

Güvenilir, güçlü, akıllı: zamandan tasarruf etmek için bakım gerektirmeyen en yüksek performanslı ütü serisi. La Vaporella 1978’den günümüze.

Buhar ve sıcaklığı akıllıca birleştiren 6 ön ayarlı program ve özel çok amaçlı ütü programı sayesinde her türlü kumaşı mükemmel bir şekilde ütüleyebilirsiniz. Sınırsız çalışma süresi ve 15 BAR pompa, 7.5 BAR güçlü kazan basıncıyla, daha iyi ve daha az zamanda ütü yapmanızı sağlar.

Patentli 360 ° FLUID CURVE TEKNOLOJİSİ ile eşsiz ve çok yönlü yenilikçi tabanı, en zorlu kırışıklıkları bile ortadan kaldıracaktır: rekor sürede en iyi performansla sizi şaşırtabilir.

Uzun süre maksimum güvenilirlik için La Vaporella, kireç tabakasının olumsuz etkilerini önleyerek, kazanı bakım gerektirmeden daha uzun kullanım ömrü veren özel UZUN ÖMÜRLÜ KİREÇ ÖNLEME TEKNOLOJİSİ ile 10 yıl garantili bir kazana sahiptir.

 • 7,5 Bar’a kadar güçlü kazan ve 15 Bar’a kadar pompa (maks)
 • 1,5 L çıkarılabilir su tankı ile sınırsız çalışma süresi
 • BUHAR PULSE işlevi: 500g
 • 6 adet ön ayarlı ütü programı
 • Tüm kumaş türlerine uyumlu ÇOK AMAÇLI program
 • En inatçı kırışıklıklar için TURBO program
 • Hızlı ısıtma: 2 dakika içinde hazır
 • Otomatik kapanma
 • Güvenli taşıma için kilit sistemi
 • Ütü üzerinde LED göstergeler
 • Kaymaz tutma kolu
 • İtalyan üretimi

360° FLUID CURVE TEKNOLOJİSİ

YENİLİKÇİ KİREÇ ÖNLEYEN UZUN ÖMÜRLÜ KAZAN TEKNOLOJİSİ

6 FARKLI BUHAR AYARI

SINIRSIZ ÇALIŞMA SÜRESİ

KAZAN BASINCI
7.5 BAR

POMPA BASINCI
MAKS. 15 BAR

STEAM PULSE
500 G

ÇIKARILABİLİR SU TANKI
1.5 L

Polti La Vaporella XT100C 7.5 Bar Kazanlı Ütü Özellikleri

YENİ KAZAN TASARIMI: GÜVENİLİRLİĞİN DİĞER ADI

UZUN ÖMÜRLÜ KİREÇ ÖNLEME TEKNOLOJİSİ: Yenilikçi yüksek basınçlı kazan, kireç tabakasının olumsuz etkilerini önler ve kazanı bakım gerektirmeden daha uzun ömürlü hale getirir. Özel iç tasarım- kireç sensörü ve kireç önleyici filtresi – en küçük kireç parçacıklarını bile yakalar ve aktif kazan bileşenlerini korur: sonuç olarak, kazan bakımı gerekmez. Ayrıca, özel alüminyum alaşımı, musluk suyunun olası zararlarını etkisiz hale getirir.

10 YIL GARANTİ, UZUN SÜRE KULLANIM

Sadece La Vaporella, kireçten kaynaklanan herhangi bir hasara karşı 10 yıl garantilidir. * Endişe duymadan yıllar boyunca aynı ütüyü kullanmak artık mümkün.

Daha fazlası için >>

* Bu ek garanti, ürünün satın alındığı tarihten itibaren 30 gün içinde ve fatura ile kayıt edilmesi halinde geçerlidir.

360° YORULMADAN ÜTÜ YAPMAK MI?

Çizilmeleri önleyen kaplamaya sahip kavisli tabanı, tek geçişte bile mükemmel sonuçlar verir. 360 ° ‘lık ütüleme için yuvarlak kenarlar, düğmeler, yakalar, cepler gibi engelleri kolayca hareket ettirmeksizin, kusursuz şekilde düzleştirir. Yüksek hassasiyetli taban ucu, zor yerlere ulaşır ve bu alandaki buhar konsantrasyonu da zor kırışıklıkları yumuşatırken, buharın eşit dağıtılmasını sağlayan buhar kanalları, zahmetsiz ve daha hızlı ütüleme sağlar.

SİZ SADECE KUMAŞI SEÇİN, GERİ KALAN HERŞEYİ VAPORELLA’YA BIRAKIN

Önceden ayarlanmış 6 farklı ütüleme programı ile İpek (kuru), Yün, Çok amaçlı, Pamuklu, Keten ve Turbo seçenekleriyle ütüleme hiç bu kadar hızlı ve kolay olmamıştı! La Vaporella, rekor sürede profesyonel sonuçlar için seçilen programa göre sıcaklık ve buhar gücü kombinasyonu otomatik olarak ayarlayan akıllı bir ütüdür!

SORUN YAŞAMADAN ÜTÜ YAPMAK MI? ÖYLEYSE ÇOK AMAÇLI PROGRAM TAM SİZE GÖRE !

Çok amaçlı program ile ütü her zaman kottan yüne, ketenden ipeğe, bir çok kumaş türünde sıcaklığı ayarlamadan her zaman kullanıma hazırdır. Giysilerinizi ütülemeden önce ayırmanıza gerek kalmaz: Ütünün ısınmasını veya soğumasını beklemeniz gerekmez ve en önemlisi kumaş yanıklarına elveda diyebilirsiniz!

TURBO PROGRAMI: EN ZOR KIRIŞIKLIKLARA ELVEDA DEYİN

Turbo programı, yüksek basınçlı kazanın güçlü buharı sayesinde tek geçişte zor kırışıklıkları ortadan kaldırarak en ağır kumaşları bile hızlı ve kolay bir şekilde ütüler.

STEAM PULSE: SİZİ YORMAYAN BUHAR ÇIKIŞI

Zaman ve çaba sarf etmemek için STEAM PULSE fonksiyonunu ütüyü çift tıklayarak aktif hale getirin: buhar sürekli olarak buhar düğmesine basmak zorunda kalmadan, düzenli aralıklarla, parmak ve bilek üzerindeki stresi azaltacak şekilde otomatik olarak yayılacaktır.

LED GÖSTERGELERİ SAYESİNDE HERŞEY KONTROL ALTINDA

Ütü kolundaki LED göstergeleri, hangi ütüleme safhasında olduğunuzu hemen gösterir:

• Sarı ışık: cihaz ısınıyor
• Mavi ışık: cihaz ütülemeye hazır
• Yanıp sönen mavi ışık: ütünün soğuyor
• Kırmızı ışık: su haznesinde su yok

PRATİK YAŞAM

La Vaporella, ütülemeyi kolaylaştırmak için doğmuştur, farkı ise detaylarda saklıdır: Çıkarılabilir su tankını kolayca doldurabilir ve boşaltabilirsiniz, ütüyü çıkarılabilir ütü tabanı ile istediğiniz yerde tutabilir ve güvenlik kilidi sayesinde La Vaporella’yı güvenle saklayabilirsiniz.

Teknik Özellikler

Çalışma SüresiSınırsız
Otomatik KapanmaEvet, 10 dakika sonra
Su tankı kapasitesi1.5 l
Ayarlanabilir BuharEvet, önceden ayarlanabilir ütü seçenekleri
Turbo Buhar fonksiyonuEvet
Kablo tutucuEvet
Ürün Ağırlığı5.2 kg
Ütü TabanıAlüminyum
Toplam Güç2400 W
Maksimum Basınç7,5 BAR
Ayarlanabilir BuharEvet, 6 farklı kademe (ipek, yün, pamuklu, çok amaçlı, keten, turbo)
Kireç Önleyici SistemKireç önleyici uzun ömürlü kazan teknolojisi
İkaz IşıklarıÜtü gövdesinde: ısınıyor / su tükendi / buhar hazır
Isınma Süresi< 2 dk
Kablo Parkı Evet
Pompa Basıncı15 BAR
Taban teknolojisi360° fluid curve teknolojisi
Tüm kumaşlara uygun programEvet
Steam Pulse500 g
Ürün KoduPLGB0068

Buhar kazanlı ütü (buhar kazanı) nedir ve geleneksel ütülerden farkı nedir?

Buhar kazanlı ütü, buharın yüksek basınçlı bir kazan içerisinde üretilmesiyle ütünün buhar gücünü alması anlamına gelir. Buhar kazanı basınçlı hale geldiği yani hazır olduğu zaman ütü tabanına buhar iletilir. Buhar kazanlı ütülerin geleneksel ütülerden farkı budur. Hepsinden önce, bundan fazlasına sahiptir buhar kazanlı ütüler çünkü farklı olarak daha güçlü olan kuru buhar” ile ütülerler. Ayrıca, geleneksel buharlı ütüler kıyafetleri daha nemli ütülerler ve kıyafetlerinizin asıldıktan sonra askıda hemen kırışmasına sebep olurlar. Vaporella’nın buharı o kadar güçlüdür ki kumaşın dokularından katlanmış olsa dahi rahatlıkla geçerek yine mükemmel ütü sonuçları sunar.

Vaporella tabanının ucunda neden delikler bulunuyor?

Vaporella buhar kazanına sahip bir ütüdür: kazanın içinde oluşturulan buharın basıncı ile ütü yapar. Oluşturulan GÜÇLÜ ve KURU buhar, basınç ile birleştiğinde kırışıklıkları anında ortadan kaldırır. Polti ütüleri tabanın ucuna yerleştirilmiş buhar deliklerine sahiptir, bu delikler uç kısmı kumaşa temas ettiği anda kumaşın dokularını yumuşatması ve ardından tabanın kırışıklığı açmasına ve kumaşı kurutmasına yardımcı olur. Vaporella ütü tabanının tek bir geçişi kısa zamanda kusursuz ütü sonuçları elde etmeyi sağlar.

Buhar kazanlı ütü ile nasıl ütü yapılır?

 • Geleneksel bir ütü ile ütüyü ileri geri hareketlerle oynatarak kumaşın dokularını açmaya çalışırsınız ve sıcak ütü tabanı açtığınız dokuyu sabitlemeye çalışır. Bu yüzden ütü tabanlarında buhar delikleri yer almaktadır.
 • Buhar kazanlı ütüler ise kumaş üzerinden bir kere geçerler ve tabanın ucundaki buhar delikleri kırışıklıkları düzleştirir ve tabanın geri kalanı da kumaşı sabitler. Bu yüzden buhar delikleri tabanın ön ucunda yer almaktadır, bu size ütü zamanınızın kısalması olarak yansır.

Ütü tabanı neden alüminyum malzemeden yapılmış?

Alüminyum ısı iletkenliği çelikten daha iyi olan bir materyaldir (sadece bakır ve gümüş malzemeler alüminyumdan daha iyi iletkenliğe sahiptir). Eğer materyal iyi bir ısı iletkenliğine sahipse ısı dağılımı yüzey üzerinde homojen bir şekilde dağılır. Bu nedenledir ki en iyi mutfak şefleri yemekleri hazırlarken sadece bakır veya alüminyum tencere ve tavalar kullanıyorlar, böylece yemeklerin bir kısmı pişerken diğer kısmı yanmış olmuyor. Alüminyum aynı zamanda hafif olduğundan ürünün ağırlığını da azaltmaktadır.

Vaporella neden daha az enerji harcıyor?

Vaporella enerji verimli olduğu için daha az elektrik tüketiyor. Alüminyum malzemenin ısı iletkenliğinin daha iyi olduğunu daha önce belirtmiştik bu yüzden ütü tabanı daha hızlı ısınır. Bu mantık aynı şekilde alüminyum su kazanına da uygulanabilir. Bu nedenle Vaporella ütüler paslanmaz çelik kazana sahip buhar jeneratörlü ütülere kıyasla alüminyum ile kaplı olduğundan daha çabuk ısınmaktadır. Saatler süren ütü işleri için fark oldukça dikkat çekicidir ve elektrik faturasında yansıması hemen gözlemlenebilir.

Daha Fazla Soru & Cevap

Polti La Vaporella XT100C 7.5 Bar Kazanlı Ütü Opsiyonel Aksesuarları

Polti KalStop FP2003 Kireç Çözücü

 249,00

Kireç birikmesini önlemek ve buhar emisyonunu iyileştirmek için, Polti Kalstop FP2003 önerilir. Kalstop FP2003 uzun kazan ömrü için kireç birikmesini önler. Organik, biyolojik olarak çözülebilen, zehirli olmayan bir üründür.