You are here:

En kısa sürede en kusursuz ütüleme sonuçlarını elde etmeniz artık çok kolay.

Sınırsız çalışma süresi ile güçlü 6,7 BAR basınca sahip kazanına ve La Vaporella’nın 15 BAR’lık basınç pompası ve yeni İtalya üretimi sayesinde basit ve hızlı bir şekilde ve mükemmel sonuçlar elde ederek ütüleyin.

La Vaporella, KİREÇLENENMEYİ ÖNLEYEN UZUN ÖMÜRLÜ KAZAN TEKNOLOJİSİ sayesinde hiçbir bakım gerektirmeden zaman içinde üst düzey güvenilirliği garanti eder. Dahası, patentli 360 ° FLUID CURVE TEKNOLOJİSİ ile eşsiz ve çok yönlü yenilikçi tabanı, en zorlu kırışıklıkları bile ortadan kaldıracaktır: rekor sürede en iyi performansla sizi şaşırtabilir.

 • 6.7 Bar’a kadar güçlü kazan ve 15 Bar’a kadar pompa (maks)
 • 1,4 L çıkarılabilir su tankı ile sınırsız çalışma süresi
 • BUHAR PULSE işlevi: 400g
 • 4 adet ön ayarlı ütü programı
 • En inatçı kırışıklıklar için TURBO program ve tüketimi sınırlamak için ECO fonksiyon
 • Hızlı ısıtma: 2 dakika içinde hazır
 • Otomatik kapanma
 • Güvenli taşıma için kilit sistemi
 • Ütü üzerinde LED göstergeler
 • Kaymaz tutma kolu
 • İtalya üretimi

360° FLUID CURVE TEKNOLOJİSİ

YENİLİKÇİ KİREÇ ÖNLEYEN UZUN ÖMÜRLÜ KAZAN TEKNOLOJİSİ

4 FARKLI BUHAR AYARI

SINIRSIZ ÇALIŞMA SÜRESİ

KAZAN BASINCI
6,7 BAR

POMPA BASINCI
MAKS. 15 BAR

STEAM PULSE
400 G

ÇIKARILABİLİR SU TANKI
1.4 L

Polti La Vaporella XB60C 6.7 Bar Kazanlı Ütü Özellikleri

YENİ KAZAN TASARIMI: GÜVENİLİRLİĞİN DİĞER ADI

UZUN ÖMÜRLÜ KİREÇ ÖNLEME TEKNOLOJİSİ: Yenilikçi yüksek basınçlı kazan, kireç tabakasının olumsuz etkilerini önler ve kazanı bakım gerektirmeden daha uzun ömürlü hale getirir. Özel iç tasarım- kireç sensörü ve kireç önleyici filtresi – en küçük kireç parçacıklarını bile yakalar ve aktif kazan bileşenlerini korur: sonuç olarak, kazan bakımı gerekmez. Ayrıca, özel alüminyum alaşımı, musluk suyunun olası zararlarını etkisiz hale getirir.

10 YIL GARANTİ, UZUN SÜRE KULLANIM

Sadece La Vaporella, kireçten kaynaklanan herhangi bir hasara karşı 10 yıl garantilidir. * Endişe duymadan yıllar boyunca aynı ütüyü kullanmak artık mümkün.

Daha fazlası için >>

* Bu ek garanti, ürünün satın alındığı tarihten itibaren 30 gün içinde ve fatura ile kayıt edilmesi halinde geçerlidir.

360° YORULMADAN ÜTÜ YAPMAK MI?

Çizilmeleri önleyen kaplamaya sahip kavisli tabanı, tek geçişte bile mükemmel sonuçlar verir. 360 ° ‘lık ütüleme için yuvarlak kenarlar, düğmeler, yakalar, cepler gibi engelleri kolayca hareket ettirmeksizin, kusursuz şekilde düzleştirir. Yüksek hassasiyetli taban ucu, zor yerlere ulaşır ve bu alandaki buhar konsantrasyonu da zor kırışıklıkları yumuşatırken, buharın eşit dağıtılmasını sağlayan buhar kanalları, zahmetsiz ve daha hızlı ütüleme sağlar.

HER KUMAŞ İÇİN DOĞRU BUHAR AYARI

Doğru buhar gücünü ayarlayın ve giysilerin anında ütülenmesini sağlamak için ütünün üzerindeki düğme ile taban sıcaklığını seçin. Buhar ile işlem görmesi gerekmeyen hassas kumaşları ütülemeniz veya tazelemeniz gerekiyorsa, kuru İPEK ayarını seçin.

TURBO ÖZELLİĞİ İLE KIRIŞIKLIKLARA ELVEDA

TURBO fonksiyonunu ayarlayarak, yüksek basınçLI kazanı, en kırışık kumaşları ütülemenize ve en zor kıvrımları ortadan kaldırmanıza yardımcı olan güçlü bir buhar gücü sunmaktadır.

DÜŞÜK ENERJİ TÜKETİMİ

Performanstan ödün vermeden enerji ve su tasarrufu yapın. ECO programı ile La Vaporella, tüketimde dikkate değer bir düşüşü garanti eder. Siz de doğaya iyi bakın.

PARMAKLARINIZ VE BİLEKLERİNİZ ARTIK YORULMAYACAK

Zaman ve çaba sarf etmemek için STEAM PULSE fonksiyonunu ütüyü çift tıklayarak aktif hale getirin: buhar sürekli olarak buhar düğmesine basmak zorunda kalmadan, düzenli aralıklarla, parmak ve bilek üzerindeki stresi azaltacak şekilde otomatik olarak yayılacaktır.

LED GÖSTERGELERİ SAYESİNDE HERŞEY KONTROL ALTINDA

Ütü kolundaki LED göstergeleri, hangi ütüleme safhasında olduğunuzu hemen gösterir:
• Sarı ışık: cihaz ısınıyor
• Mavi ışık: cihaz ütülemeye hazır
•Yanıp sönen mavi ışık: ütünün soğuyor

GENİŞ SU HAZNESİ: DURMAKSIZIN ÜTÜ YAPMAK

Büyük 1,4 litrelik çıkarılabilir su tankı ile uzun ütü seanslarını ara vermeden tamamlayabilirsiniz. Tank boş olduğunda, ütünün üzerindeki kırmızı ışık yanar: tankı, ön taraftaki küçük kapağından veya akan suyun altında musluk altından doğrudan doldurabilirsiniz.

Teknik Özellikler

Çalışma SüresiSınırsız
Otomatik KapanmaEvet, 10 dakika sonra
Su tankı kapasitesi1.4 l
Ayarlanabilir BuharEvet, 3 farklı kademe (ipek, ECO, keten, TURBO)
Turbo Buhar fonksiyonuEvet
Kablo tutucuEvet
Ürün Ağırlığı5.2 kg
Ütü TabanıAlüminyum
Toplam Güç2400 W
Maksimum Basınç6,7 BAR
Kireç Önleyici SistemKireç önleyici uzun ömürlü kazan teknolojisi
İkaz IşıklarıÜtü gövdesinde: ısınıyor / su tükendi / buhar hazır
Isınma Süresi< 2 dk
Kablo Parkı Evet
Pompa Basıncı15 BAR
Taban teknolojisi360° fluid curve teknolojisi
Steam Pulse400 g
Ürün KoduPLEU0225

Buhar kazanlı ütü (buhar kazanı) nedir ve geleneksel ütülerden farkı nedir?

Buhar kazanlı ütü, buharın yüksek basınçlı bir kazan içerisinde üretilmesiyle ütünün buhar gücünü alması anlamına gelir. Buhar kazanı basınçlı hale geldiği yani hazır olduğu zaman ütü tabanına buhar iletilir. Buhar kazanlı ütülerin geleneksel ütülerden farkı budur. Hepsinden önce, bundan fazlasına sahiptir buhar kazanlı ütüler çünkü farklı olarak daha güçlü olan kuru buhar” ile ütülerler. Ayrıca, geleneksel buharlı ütüler kıyafetleri daha nemli ütülerler ve kıyafetlerinizin asıldıktan sonra askıda hemen kırışmasına sebep olurlar. Vaporella’nın buharı o kadar güçlüdür ki kumaşın dokularından katlanmış olsa dahi rahatlıkla geçerek yine mükemmel ütü sonuçları sunar.

Vaporella tabanının ucunda neden delikler bulunuyor?

Vaporella buhar kazanına sahip bir ütüdür: kazanın içinde oluşturulan buharın basıncı ile ütü yapar. Oluşturulan GÜÇLÜ ve KURU buhar, basınç ile birleştiğinde kırışıklıkları anında ortadan kaldırır. Polti ütüleri tabanın ucuna yerleştirilmiş buhar deliklerine sahiptir, bu delikler uç kısmı kumaşa temas ettiği anda kumaşın dokularını yumuşatması ve ardından tabanın kırışıklığı açmasına ve kumaşı kurutmasına yardımcı olur. Vaporella ütü tabanının tek bir geçişi kısa zamanda kusursuz ütü sonuçları elde etmeyi sağlar.

Buhar kazanlı ütü ile nasıl ütü yapılır?

 • Geleneksel bir ütü ile ütüyü ileri geri hareketlerle oynatarak kumaşın dokularını açmaya çalışırsınız ve sıcak ütü tabanı açtığınız dokuyu sabitlemeye çalışır. Bu yüzden ütü tabanlarında buhar delikleri yer almaktadır.
 • Buhar kazanlı ütüler ise kumaş üzerinden bir kere geçerler ve tabanın ucundaki buhar delikleri kırışıklıkları düzleştirir ve tabanın geri kalanı da kumaşı sabitler. Bu yüzden buhar delikleri tabanın ön ucunda yer almaktadır, bu size ütü zamanınızın kısalması olarak yansır.

Ütü tabanı neden alüminyum malzemeden yapılmış?

Alüminyum ısı iletkenliği çelikten daha iyi olan bir materyaldir (sadece bakır ve gümüş malzemeler alüminyumdan daha iyi iletkenliğe sahiptir). Eğer materyal iyi bir ısı iletkenliğine sahipse ısı dağılımı yüzey üzerinde homojen bir şekilde dağılır. Bu nedenledir ki en iyi mutfak şefleri yemekleri hazırlarken sadece bakır veya alüminyum tencere ve tavalar kullanıyorlar, böylece yemeklerin bir kısmı pişerken diğer kısmı yanmış olmuyor. Alüminyum aynı zamanda hafif olduğundan ürünün ağırlığını da azaltmaktadır.

Vaporella neden daha az enerji harcıyor?

Vaporella enerji verimli olduğu için daha az elektrik tüketiyor. Alüminyum malzemenin ısı iletkenliğinin daha iyi olduğunu daha önce belirtmiştik bu yüzden ütü tabanı daha hızlı ısınır. Bu mantık aynı şekilde alüminyum su kazanına da uygulanabilir. Bu nedenle Vaporella ütüler paslanmaz çelik kazana sahip buhar jeneratörlü ütülere kıyasla alüminyum ile kaplı olduğundan daha çabuk ısınmaktadır. Saatler süren ütü işleri için fark oldukça dikkat çekicidir ve elektrik faturasında yansıması hemen gözlemlenebilir.

Daha Fazla Soru & Cevap

Polti La Vaporella XB60C 6.7 Bar Kazanlı Ütü Opsiyonel Aksesuarları

Polti KalStop FP2003 Kireç Çözücü

 249,00

Kireç birikmesini önlemek ve buhar emisyonunu iyileştirmek için, Polti Kalstop FP2003 önerilir. Kalstop FP2003 uzun kazan ömrü için kireç birikmesini önler. Organik, biyolojik olarak çözülebilen, zehirli olmayan bir üründür.