Polti Türkiye

150₺ ve Üzeri Alışverişlerde Kargo Bedava!

Çocuğunuzun odasını alerjenlerden arındırın

Çocuğunuzun odasından alerjenleri nasıl yok edeceğinizi öğrenin.

Çocuğunuzun alerjisi varsa, onu tetikleyen şeylerden uzak tutmak en basit çözümdür. Toz akarları tarafından üretilen alerjenler, yıl boyunca alerjilerin en yaygın nedenidir. Evinizde, giysilerinizde ve tekstil ürünlerinizde bulunan akarları tamamen ortadan kaldırmak neredeyse imkânsız olsa da bazı planlamalarla bunları önemli ölçüde azaltmak mümkündür.

Çocuk odaları, çocuğunuzun zamanının çoğunu geçirdiği yerdir; Burada, havada dolaşabilen ve odadaki nesnelere yerleşebilen toz akarları, küf, evcil hayvan tüyü ve polen gibi yaygın alerjenleri bulabilirsiniz. Alerjen seviyesini kontrol altında tutmak, damlayan burunları, sürekli hapşırmayı ve kırmızı ve şiş gözleri önleyebilir.

Toz akarlarını tamamen ortadan kaldırmak imkânsız olsa da, bazı planlamalarla onları azaltmak, yayılmasını önlemek ve sonuç olarak çocuğunuzun maruziyetini azaltmak mümkündür. Günlük temizliğinizde her zaman doğal ve ekolojik yöntemler kullanmayı unutmayın.

1. Yatak temizliği: Alerjisi olanlar için, şilteyi ve ayrıca döşemeyi ve kumaş oyuncakları alerjilerin başlamasını önlemek için ideal olan buharlı temizleyici ile haftada bir kez sterilize etmek önemlidir.

2. Günlük temizliğinizde, toz haznesi içinde oluşan girdap sayesinde tozu hapsederek çevreye geri dönmesini engelleyen HEPA filtreli veya su filtreli bir elektrikli süpürge kullanın.

3. Halı ve kilim kullanmaktan kaçının: Bu mümkün değilse, akarları, polenleri ve tozu yakalamak ve tutmak için yararlı olan özel filtreli bir elektrikli süpürgeyle temizlemeyi unutmayın. Alternatif bir çözüm, yıkanabilir paspas ve kilimlerin kullanılması olabilir.

4. Çarşafları ve battaniyeleri en az haftada bir yıkayın: Bu, sıcak suda çözünen veya toz olarak kullanılan bikarbonatın doğal etkisinden yararlanır, toz akarları üzerinde etki eder ve bunların çoğalmasını önler.

Bu temizlik adımlarına ek olarak, çocuğunuzu basit bir rutine alıştırmak da yararlıdır.

Küf oluşumunu önlemek için çocuğunuzu yerde kirli veya nemli giysiler bırakmamaya ve çamaşır sepetini sık sık boşaltmaya teşvik edin. Ayrıca, yeni giysiler giymeden önce çamaşır makinesinde yıkayın: giysiler genellikle uzun süre çamaşır sepetlerinde kalırsa akarların çoğalmasına neden olabilir.

Tüylerin varlığını azaltmak için hayvanları çocukların odasından uzak tutun ve sık sık süpürün.

Evde sigara içmeyi yasaklayın: Bu astım semptomlarını şiddetlendirebilir.
Son olarak, çocuğunuzdan odada yemek yememesini isteyin: kırıntılar, alerjik reaksiyonların nedeni olabilecek böcekleri ve sinekleri çekebilir.

Bu küçük ayrıntılarla çocuğunuzun ve diğerlerinin alerjik semptomları hafifletebilir.

Paylaş:

Share on whatsapp
WhatsApp
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Popüler Yazılar

Diğer Blog Yazılarımız

Temizlik

Ütünüzdeki kireç nasıl temizlenir?

Birkaç basit adımda ütünüzdeki kireci nasıl temizleyeceğinizi öğrenin. Evdeki doğal yöntemler veya özel kimyasal ürünler? Ütünüzdeki kireci nasıl temizleyeceğinizi öğrenin Son zamanlarda ütüden kirli su

Devamını Oku »